• Start
  • Wiadomości
  • Na Placu Kobzdeja: Opera Viva. Koncert pod gwiazdami w ramach 759. Jarmarku św. Dominika

Na Placu Kobzdeja: Opera Viva. Koncert pod gwiazdami w ramach 759. Jarmarku św. Dominika

Najpiękniejsze arie i duety z oper Gioacchino Rossiniego, Giuseppe Verdiego, Giacomo Pucciniego, Piotra Czajkowskiego i Stanisława Moniuszki zabrzmią we wtorek, 30 lipca, w ramach cyklu Koncerty pod gwiazdami, na Placu Kobzdeja. Wydarzenie jest częścią programu 759. Jarmarku św. Dominika w Gdańsku. Wstęp wolny.
( Publikacja: 30.07.2019 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Koncert Opera Viva poprowadzi Barbara Żurowska-Sutt, która odpowiada za wiele cykli koncertów muzyki klasycznej i operowej w Gdańsku
Koncert Opera Viva poprowadzi Barbara Żurowska-Sutt, która odpowiada za wiele cykli koncertów muzyki klasycznej i operowej w Gdańsku
Fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

 

Opera to różnorodność, siła emocji, uniesienia i ekspresja. Muzyka operowa nie zużyła się i nie wyblakła, tak jak nie zużyła się wiara w moc miłości i dobra - opera stworzyła swój własny świat piękna i wirtuozerii. O jej sile przekonać się będzie można we wtorek, 30 lipca, podczas koncertu Opera Viva.

Wydarzenie jest częścią cyklu koncertów pod gwiazdami, organizowanego w ramach 759. Jarmarku św. Dominika, na Placu Kobzdeja (ul. Podwale Staromiejskie 109/112A). Pod chmurką, w otoczeniu zieleni, i tętniącego niedaleko serca Głównego Miasta, usłyszymy najpiękniejsze arie i duety z oper Gioacchino Rossiniego, Giuseppe Verdiego, Giacomo Pucciniego, Piotra Czajkowskiego i Stanisława Moniuszki.

 

Muzyka zabrzmi na Placu Kobzdeja, w otoczeniu zieleni
Muzyka zabrzmi na Placu Kobzdeja, w otoczeniu zieleni
Fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

Na plenerowej scenie staną artyści-śpiewacy, obdarzeni pięknymi głosami. Na co dzień związani z operą, potrafią zbudować emocję z publicznością i wypełnić muzykę własną osobowością. Będą to: Julia Iwaszkiewicz (sopran) - solistka Opery Bałtyckiej i Opery Nova w Bydgoszczy, która występuje na estradach w całej Europie; Witalij Wydra (tenor) - śpiewak Opery Bałtyckiej, laureat I Europejskiego Konkursu Tenorów im. J. Kiepury w Sosnowcu; i Emilia Grażyńska (fortepian). Koncert poprowadzi Barbara Żurowska-Sutt.

Początek o godz. 20:00. Wstęp wolny.

 

Zobacz też: 759. Jarmark św. Dominika już trwa. Nowe miejsca i atrakcje PROGRAM