• Start
  • Wiadomości
  • 30 finał WOŚP. Trwają jeszcze licytacje - dzień z prezydent Gdańska już za ponad 6000 zł

30 finał WOŚP zakończony? Trwają jeszcze licytacje - dzień z prezydent Gdańska już za ponad 6000 zł

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się w niedzielę 30 stycznia, ale do 2 lutego trwają jeszcze licytacje na Allegro. Zobacz, co ciekawego przygotowali darczyńcy. Prezydent Gdańska zaprasza do spędzenia wspólnego pracowitego dnia, marszałek województwa oferuje wspólny rejs żeglarski. W tym roku pieniądze ze zbiórki przeznaczone są na wsparcie niezwykle ważnej diagnostyki oraz leczenia wzroku u dzieci.
31.01.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Plakat na 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy


Dzień pracy z prezydent Gdańska

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz na licytację wystawiła cały dzień pracy.

Poznaj kulisy zarządzania miastem Gdańsk! Spędź roboczy dzień z prezydent Gdańska Aleksandrą Dulkiewicz. To nie tylko narady ze współpracownikami, ale też spotkania z mieszkańcami, zarówno w urzędzie, ale i w terenie. 

- zachęca do wzięcia udziału w licytacji prezydent Gdańska.

Screen aukcji, która odbywa się na serwisie Allegro. Zdjęcie uśmiechniętej prezydent Gdańska po lewej. Po prawej - aktualna kwota licytacji, w tym momencie 6300 zł
Dzień z prezydent miasta Gdańska
Allegro.pl

 

Osoba, która wylicytuje dzień pracy z prezydent Gdańska musi przygotować się na to, że jedno wydarzenie gonić będzie kolejne wydarzenie.

Z szefową to absolutnie nie ma nudy! Niemal każdy dzień jest pełen atrakcji i emocji. Konferencje, wywiady, protesty, demonstracje, spotkania z mieszkańcami, politykami, spacery po dzielnicach, miłe momenty - jak wręczanie nagród i wyróżnień i te nieco bardziej wymagające chwile. Wreszcie śluby w różnych ciekawych miejscach. I możecie przekonać się o tym na własnej skórze

- potwierdza na swoim Facebooku Daniel Stenzel, rzecznik prasowy pani prezydent.


Rejs z marszałkiem

Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, samorządowiec, ale też zapalony żeglarz wystawił na aukcję rejs w swoim towarzystwie.

Nie ma chyba osoby, która nie lubiłaby polskiego morza. Jedni wolą je latem, inni poza sezonem, stąd turystów i amatorów nadmorskich aktywności w Pomorskiem nigdy nie brakuje. Trudno się dziwić. Jest coś niezwykłego w chwili gdy staje się nad samym brzegiem, za plecami zostaje wszystko, a przed sobą widzimy tylko bezkres fal… Ale czy zastanawialiście się kiedyś jak Pomorskie wygląda od strony wody? Zapewniam, że jest tak samo ciekawe, jak zwiedzane od strony lądu.

- zachęca marszałek do wzięcia udziału w licytacji.

Screen aukcji w serwisie Allegro. Zdjęcie po lewej przedstawia marszałka Struka, który steruje żaglówką, trzymając tzw. rumpel. Po prawej widzimy kwotę wylicytowana na ten moment - wynosi ona 3050 zł
Rejs z marszałkiem Województwa Pomorskiego


Gadżetów sportowych jest mnóstwo

Wśród gdańskich przedmiotów do wylicytowania są m.in. liczne gadżety sportowe, a wśród nich prawdziwe rarytasy: koszulka z nr „10” z autografem Marcusa Rashforda, napastnika drużyny Manchester United, w której grał w Gdańsku oraz koszulka klubu Villareal z autografami całej drużyny. Kluby te zmierzyły się ze sobą w finałowym mecz Ligi Europy na gdańskim stadionie.

Prezentacja koszulek z aukcji WOŚP w programie Wszystkie Strony Miasta
Prezentacja koszulek z aukcji WOŚP w programie "Wszystkie Strony Miasta"
zdj. Tomasz Maciuk/gdansk.pl


Jest też wiele innych aukcji związanych ze sportem takich na przykład jak piłki z podpisami drużyny Trefla Gdańsk wraz voucherami na bilety na mecz Trefla Gdańsk z Jastrzębskim Węglem czy też możliwość obejrzenie meczu Lechii Gdańsk z Wisłą Kraków z trybuny VIP stadionu Polsat Plus Arena Gdańsk. Ta ostatnia licytacja dotyczy już 11 osób i w poniedziałek do południa, 30 stycznia, kwota licytacji przekracza 5 tys. zł.

Moneta z serii "Wiedźmin"

Bardzo dobry wynik osiąga w licytacji również wyjątkowa srebrna moneta "Krew Elfów" z serii Wiedźmin. Nakład monety, wynoszący 2 tys. sztuk, rozszedł się w trzy godziny. Jedna z ostatnich sztuk została przekazana na licytację WOŚP, wraz z pudełkiem z autografem autora monety Wojciecha Tremiszewskiego. Monety z serii "Wiedźmin" są cenione nie tylko przez fanów prozy Andrzeja Sapkowskiego, ale również przed kolekcjonerów numizmatyki i inwestorów. Moneta "Krew Elfów" wybita jest z 62,2 gramów srebra próby 999. Rewers o średnicy 45 mm przedstawia ważną scenę z książki Andrzeja Sapkowskiego o tym samym tytule. Jest to atak grupy komando Scoia’tael na krasnoludzką karawanę, z którą podróżowali Geralt i Ciri.

Zdjęcie monety Krew Elfów z serii Wiedźmin


Neptun w ulubionym kolorze

Ciekawą propozycję licytacji mają Gdańskie Wody. Otóż przez jeden dzień, a właściwie noc (od zmroku do godziny 6:00) podświetlona zostanie na życzenie Fontanna Neptuna na Długim Targu. Do wyboru światło jednobarwne lub mieszanka kolorów. To idealny pomysł dla wszystkich, którzy chcieliby w ten nietypowy sposób uczcić urodziny, imieniny czy inną okazję lub zrobić podarować komuś niestandardowy prezent.

Kolor podświetlenia Fontanny Neptuna do uzgodnienia
Kolor podświetlenia Fontanny Neptuna do uzgodnienia
zdj. Dominik Paszliński/gdansk.pl


Grafika zabytkowego Gdańska

To z kolei licytacja wicemarszałka Senatu Bogdana Borusewicza. Piękna grafika została ona wręczona mu w roku 2019 w prezencie na 70 urodziny przez prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Autorem pracy jest Wojciech Górecki.

Screen aukcji grafiki pobrzeża Motławy Bogdana Borusewicza


Lampa z lotniska

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy z kolei przekazał do zlicytowania unikatową i kolekcjonerską lampę. Jak pisze darczyńca "została ona przerobiona z oprawy krawędziowej IDM 5848" drogi startowej gdańskiego lotniska. Była elementem tej drogi w latach 1996-2015, następnie zdemontowana, a teraz przerobiona na lampę. Na taki nietypowy i rzadki gadżet z pewnością amatorów nie zabraknie.

Screen aukcji lampy pochodzącej z portu lotniczego im. Lecha Wałęsy

 


Do 2 lutego można wziąć udział w ponad stu licytacjach gdańskich na Allegro. Jest z czego wybierać: voucher na jazdę elektrycznym modelem volvo xc40, zestaw filiżanek i jedwabną apaszkę autorstwa Magdy Benedy, podwójny karnet VIP na 26. Festiwal Szekspirowski, rejs na żaglowcu "Generał Zaruski", wycieczki do Terminalu DCT, spacer z przewodnikiem po dawnej Stoczni Gdańskiej, karmienie fok, zwiedzanie carillonów. Oprócz tego są ciekawe licytacje od gdańskich hoteli, restauracji, są wystawione dzieła sztuki, usługi salonów piękności... i wiele, wiele innych.

Wszystkie aukcje znajdziecie na Allegro Gdańsk dla WOŚP.