Dzień Otwarty Rady Miasta Gdańska

W sobotę, 3 czerwca, w godzinach 9 - 13, Rada Miasta Gdańska kolejny raz otworzy przed mieszkańcami i turystami drzwi do Nowego Ratusza. Głównym celem Dnia Otwartego jest przybliżenie roli, jaką pełni rada miasta oraz zadań stojących przed gdańskimi radnymi. Wstęp wolny.
31.05.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Dzień otwarty Rady Miasta Gdańska - jak długą ma historię?

Pierwsza sobota czerwca będzie dla mieszkańców okazją do spotkań z radnymi i zapoznania się ze specyfiką ich pracy.

Do sobotniej wizyty w Nowym Ratuszu przy ul. Wały Jagiellońskie 1, zachęca Agnieszka Owczarczak Przewodnicząca Rady Miasta Gdańska:

Dzień Otwarty Rady Miasta Gdańska organizowany jest już po raz 18 i zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem gdańszczan i turystów odwiedzających nasze miasto. Uważam, że to ważne, by przybliżać wszystkim chętnym charakter pracy rady miasta, jej obowiązki  i rolę, jaką pełni w mieście. Dzięki takim wydarzeniom gdańszczanie, szczególnie ci najmłodsi, dowiadują się, jak ważna jest nasza praca i jaki wpływ ma na przyszłość miasta. Serdecznie zapraszamy, miło będzie nam się z Państwem zobaczyć.

Nowy Ratusz - zwiedzanie z przewodnikiem

Nowy Ratusz, będący niegdyś siedzibą Wysokiego Komisarza Ligi Narodów, otworzy szeroko swoje drzwi, pokazując przed zwiedzającymi także miejsca na co dzień niedostępne. O historii tego niezwykłego, ocalałego z wojennych zawirowań budynku, opowiadać będą radni i licencjonowani przewodnicy PTTK.

Podczas Dnia Otwartego goście będą mogli zasiąść w ławach na sali obrad i za stołem prezydialnym, porozmawiać z radnymi o ich pracy, zobaczyć odznaczenia przyznawane przez Radę, uroczyste stroje gdańskich rajców oraz wziąć udział w konkursie wiedzy „Rada Miasta bez tajemnic”. 

Tłumy na Dniu Otwartym Rady Miasta Gdańska. Nowy Ratusz znów pełen gości 

Pokazy, konkursy, występy młodych artystów

Nie zabraknie atrakcji przygotowanych dla dzieci i młodzieży. W budynku Nowego Ratusza oraz na dziedzińcu odbędą się m.in. pokazy i konkursy służb mundurowych, sprzętu Policji czy Straży Miejskiej.

Swoje stanowiska, pełne propozycji zabaw, otworzy dla odwiedzających także ogród zoologiczny i Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „Promyk”. Będzie można potrenować na ergometrach wioślarskich, wziąć udział w zajęciach plastycznych, czy… gaszeniu pożaru . Dla najmłodszych nie zabraknie waty cukrowej, popcornu i zdjęć z fotobudki. Występy młodych artystów z Pałacu Młodzieży, quizy i konkursy sprawią, że każdy znajdzie coś dla siebie.

oprac. IB