Dzień Otwarty Rady Miasta Gdańska. Nowy Ratusz zaprasza do odwiedzin już w sobotę

Sobota, 28 maja 2022 r., będzie dla mieszkańców okazją do spotkań z radnymi i zapoznania się ze specyfiką ich pracy. Podczas „Dnia Otwartego Rady Miasta Gdańska” Nowy Ratusz otworzy szeroko swoje podwoje przed zwiedzającymi, odkryje też miejsca na co dzień niedostępne. Nie zabraknie, jak zawsze, atrakcji przygotowanych dla dzieci i młodzieży. Wstęp wolny.
( Publikacja: 24.05.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
grupa dzieci i dorosłych uśmiecha się, są wewnątrz zabytkowego wnętrza, na pierwszym planie leży złoty łańcuch na bordowym suknie
Tak było rok temu, a w najbliższą sobotę goście będą mogli ponownie zwiedzać Nowy Ratusz i miejsca w nim na co dzień niedostępne
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Dzień Otwarty odbędzie się w sobotę, 28 maja w Nowym Ratuszu, będącym niegdyś siedzibą Wysokiego Komisarza Ligi Narodów, w godz. 10.00 – 14.00. Jego głównym celem jest przybliżenie roli, jaką pełni rada miasta oraz zadań stojących przed gdańskimi radnymi.

- Dzień Otwarty Rady Miasta Gdańska organizowany jest już po raz 17 i zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem gdańszczan i turystów odwiedzających nasze miasto. Uważam, że to ważne, by przybliżać wszystkim chętnym charakter pracy rady miasta, jej obowiązki i rolę, jaką pełni w mieście. Dzięki takim wydarzeniom gdańszczanie – szczególnie ci najmłodsi – dowiadują się, jak ważna jest nasza praca i jaki wpływ ma na przyszłość miasta. Serdecznie zapraszamy, miło będzie nam się z Państwem zobaczyć – zachęca Agnieszka Owczarczak Przewodnicząca Rady Miasta Gdańska.

Zasiądź w Sali Obrad, wysłuchaj opowieści

O historii tego niezwykłego, ocalałego z wojennych zawirowań budynku, opowiadać będą radni i licencjonowani przewodnicy PTTK. Podczas „Dnia Otwartego” goście będą mogli zasiąść w ławach Sali Obrad i za stołem prezydialnym, porozmawiać z radnymi o ich pracy, zobaczyć odznaczenia przyznawane przez Radę, uroczyste stroje gdańskich rajców oraz wziąć udział w konkursie wiedzy „Rada Miasta bez tajemnic”.

Jak co roku, przygotowano też wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży
Jak co roku, przygotowano też wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Quizy, konkursy, pokazy służb mundurowych

Nie zabraknie atrakcji przygotowanych dla dzieci i młodzieży. W budynku Nowego Ratusza oraz na dziedzińcu odbędą się m.in. pokazy i konkursy służb mundurowych, sprzętu Policji czy Straży Miejskiej. Swoje stanowiska otworzy dla odwiedzających także ogród zoologiczny i Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „Promyk”. Będzie można potrenować na ergometrach wioślarskich, strzelanie dzięki Strzelnicy LOK w Gdańsku, czy wykazać się artystycznie na stanowiskach plastycznych.

Dla najmłodszych nie zabraknie waty cukrowej, popcornu i zdjęć z fotobudki. Występy młodych artystów z Pałacu Młodzieży, quizy i konkursy sprawią, że każdy znajdzie coś dla siebie.

grupa ludzi pozuje przed ceglanym budynkiem, w drugim rzędzie stoją osoby w odświętnych strojach radnych
Spotkanie z radnymi miasta to również okazja do zrobienia pamiątkowego zdjęcia
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Młodzieżowa Rada i Rada Seniorów

Na dziedzińcu swoje stanowiska będą miały też: Młodzieżowa Rada Miasta i Rada Seniorów. Będzie można spotkać się z młodymi radnymi, uzyskać informację na temat specyfiki działania Młodzieżowej Rady i dowiedzieć się, w jakich inicjatywach i wydarzeniach MRMG bierze obecnie udział.

Spotkać się będzie można także ze starszymi radnymi z Rady Seniorów i dowiedzieć się, jak wygląda ich praca i projekty dotyczące gdańskich seniorów.

plakat zapowiadający imprezę z zapisanym programem
Dzień Otwarty Rady Miasta odbędzie się w sobotę, 28 maja