• Start
  • Wiadomości
  • Dżemy, soki, pachnące owoce. W ten weekend w Gdańsku rządzi truskawka!

Dżemy, soki, pachnące owoce. W ten weekend w Gdańsku rządzi truskawka!

W najbliższy weekend, w dniach 8-9 lipca w godz. 11.00-18.00, odbędzie się po raz piąty Święto Truskawki Kaszubskiej i Produktów Regionalnych Pomorza w Gdańsku. Po raz piąty na terenie Polskiego Związku Wędkarskiego przy ulicy Rajskiej 2. Podczas imprezy będzie można wesprzeć fundację „Pomorze Dzieciom”, która prowadzi hospicjum domowe dla dzieci. Wstęp wolny.
( Publikacja: 04.07.2017 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Sobota, 1 lipca, truskawkobranie na Złotej Górze na Kaszubach. Rodzina państwa Majdan z Gdańska z truskawkowymi zakupami

Organizatorzy przygotowali blisko 20 straganów z regionalną żywnością i rękodziełem. Kupić będzie można nie tylko truskawkę w różnych postaciach: świeżą, przerobioną na dżemy i soki.

- W trakcie imprezy, oprócz degustacji i sprzedaży truskawki kaszubskiej, będzie można nabyć swojskie wędliny, sery, miody, pierogi a także pyszne ciasta przygotowane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich - mówi Adam Jankowski z Kaszubskiego Domku, organizatora wydarzenia.

Dla miłośników rękodzieła do dyspozycji będą stoiska z piękną biżuterią oraz tradycyjnymi haftami i koronkami. Dla koneserów dobrego piwa przygotowano stoiska browaru regionalnego.

- Na naszej imprezie swoje stoisko będzie miała fundacja „Pomorze Dzieciom” z Gdańska, która prowadzi hospicjum domowe dla dzieci - podkreśla Adam Jankowski. - Każda osoba, która wspomoże hospicjum otrzyma pyszne lody truskawkowe gratis!

Odbędą się również warsztaty plastyczne dla dzieci oraz aukcje charytatywne na rzecz hospicjum.


Szczegóły V Święta Truskawki Kaszubskiej: www.kaszubski-domek.pl

Zapraszamy w najbliższy weekend!