We Wrzeszczu ruszają dwa remonty ulic - utrudnienia w ruchu

Przebudowa jezdni i chodników na ul. Jarowej oraz prace drogowe związane z usunięciem awarii kanalizacji na ulicy Szymanowskiego - te prace będą realizowane od poniedziałku, 20 czerwca we Wrzeszczu. Jakie zmiany w organizacji ruch są z nimi związane?
( 19.06.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Gdańsk.Ul. Jarowa przed remontem.
Od poniedziałku rozpocznie się remont i całkowite zamknięcie 100metrowego odcinka ul. Jarowej między ul. Krętą a Sobieskiego.
Gdańsk.Ul. Jarowa przed remontem. Od poniedziałku rozpocznie się remont i całkowite zamknięcie 100metrowego odcinka ul. Jarowej między ul. Krętą a Sobieskiego.
Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

Odcinek Jarowej z nową jezdnią i chodnikami

Około 100-metrowy odcinek ul. Jarowej - od ul. Krętej do ul. Sobieskiego zostanie na miesiąc całkowicie zamknięty dla ruchu pojazdów. Objazd możliwy będzie ulicami Krętą lub Nową Medyków i Smoluchowskiego. Na czas remontu:

  • na tzw. leśnym odcinku ul. Jarowej - od ul. Krętej do ul. Smoluchowskiego obowiązywał będzie ruch dwukierunkowy
  • w zależności od etapu robót piesi będą mogli skorzystać z chodnika z jednej lub drugiej strony

Przebudowa nawierzchni jezdni, chodników oraz wymiana krawężników na ul. Jarowej ma na celu poprawę komfortu i bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu.

Uwaga! W związku z pracami od 20 czerwca do 18 lipca zmieni się trasa linii autobusowej 283. W kierunku do Niedźwiednika, od przystanku „Szpital Zakaźny” 02 do przystanku „Schumana” 02 obowiązywać będzie objazd ulicami Smoluchowskiego i Sobieskiego.

Szczegóły dotyczące zmian w kursowaniu linii 283 na stronie Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.

 

Awaryjne zamknięcie przy Garnizonie

W poniedziałek, 20 czerwca 2022 r. rozpoczną się prace drogowe związane z usunięciem awarii kanalizacji na ulicy Szymanowskiego wzdłuż budynków nr 8 i 10. Utrudnienia dla kierowców potrwają maksymalnie do piątku, 24 czerwca.

O awaryjnym zamknięciu fragmentu ul. Szymanowskiego - od ul. Słonimskiego do ul. Białoszewskiego poinformowała GZDiZ Grupa Inwestycyjna Hossa. Prace związane z usunięciem awarii toczyć się będą na 22-metrowym odcinku i potrwają maksymalnie 5 dni. Wykonawca przewiduje możliwość skrócenia tego terminu.

W kierunku al. Grunwaldzkiej ruch będzie kierowany objazdem przez ulice Kisielewskiego, Karłowicza i al. Wojska Polskiego. W kierunku ul. Chrzanowskiego - ulicami Białoszewskiego, Norwida i al. Żołnierzy Wyklętych.

Po usunięciu awarii kanalizacji i tymczasowym zabezpieczeniu drogi odtworzona zostanie tam nawierzchnia bitumiczna na całej szerokości jezdni.