• Start
  • Wiadomości
  • Konkurs Dobrych Praktyk. Dwa gdańskie programy docenione na kongresie w Lublinie

Konkurs Dobrych Praktyk. Dwa gdańskie programy docenione na kongresie w Lublinie

Akcja pod hasłem #CityWillWait i program Ogarnij Kryzys zostały laureatami Konkursu Dobrych Praktyk, odbywającego się w ramach Kongresu Współpracy Transgranicznej Lublin 2020. Podczas tegorocznej edycji konkursu nagradzane były rozwiązania, które są ukierunkowane na minimalizację skutków pandemii. Do konkursu zgłoszono 49 projektów realizowanych w dziewięciu krajach.   
15.10.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
konkurssss
 

 

Konkurs ma promować najlepsze rozwiązania wdrożone w Europie i krajach Partnerstwa Wschodniego, które mogą stać się inspiracją dla innych.Tegoroczna edycja konkursu skierowana była do tych, którzy mogą pochwalić się dobrymi praktykami w zakresie rozwiązań, wdrożonych aby sprostać wyzwaniom w czasie pandemii COVID-19. 

 

Cztery miasta jednoczą siły - Gdańsk, Warszawa, Poznań i Łódź

 

Organizatorzy otrzymali 49 praktyk z następujących krajów: Autonomia Palestyńska, Gruzja, Hiszpania, Francja, Litwa, Łotwa, Polska, Turcja, Ukraina. Nagrody przyznano w pięciu kategoriach: samorząd, kultura i turystyka, edukacja, pomoc społeczna oraz przedsiębiorczość. W każdej z kategorii Komisja Konkursowa wybrała 3 laureatów. W kategorii kultura i turystyka wyróżnienie trafiło do Gdańskiej Organizacji Turystycznej za akcję pod hasłem #CityWillWait. Organizatorzy wyróżnili również projekt Ogarnij Kryzys, zainicjowany przez Wydział Polityki Gospodarczej.

 

Promocja lokalnych ofert - #CityWillWait

Gdańska Organizacja Turystyczna zainicjowała ogólnokrajową akcję pod hasłem #CityWillWait. Celem akcji było podtrzymanie zainteresowania podróżami wśród turystów w czasie kwarantanny. Chodziło o wsparcie lokalnej branży turystycznej polskich miast poprzez promowanie oferty lokalnych muzeów, placówek kulturalnych, parków rozrywki itp. oraz zachęcanie do zwiedzania online. Uczestnicy zobowiązali się do  wzajemnego promowania oferty turystycznej 12 miast, które włączyły się do akcji. Projekt #CityWillWait uzyskał szeroki zasięg zarówno w Polsce, jak i na świecie, był promowany przez zagraniczne ośrodki Polskiej Organizacji Turystycznej. Akcja #CityWillWait otrzymała wyróżnienie w kategorii kultura i turystyka. W tej grupie oceniane były rozwiązania, których celem było kontynuowanie dotychczasowej działalności w tym sektorze z uwzględnieniem potrzeb i uwarunkowań wynikających ze stanu pandemii. Kategoria obejmuje również rozwiązania dotyczące wsparcia sektora turystyki i kultury przez inne podmioty.

 

Sesje, serwis, newsletter czyli Ogarnij Kryzys

Program Ogarnij Kryzys uruchomiony został 1 kwietnia przez Wydział Polityki Gospodarczej Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Jest skierowany do mikro, małych oraz średnich przedsiębiorstw, a jego celem jest przeciwdziałanie negatywnym skutkom pandemii Covid-19. W ramach programu, na podstawie zebranych od trójmiejskich firm potrzeb, organizowane są indywidualne sesje z doświadczonymi mentorami. Stworzony został serwis z informacjami o działaniach, ulgach, udogodnieniach wspierających przedsiębiorców na poziomie lokalnym, krajowym i europejskim. Wysyłany jest też newsletter zawierający najpotrzebniejsze informacje dla osób prowadzących firmy.

 

Wpływ koronawirusa na pomorską branżę turystyczną - raport

 

Powstał cykl artykułów eksperckich promujący potencjał gdańskich startupów. Dzięki programowi Ogarnij Kryzys gdańscy przedsiębiorcy mogli dostosować swoje działania do nowej rzeczywistości, a tym samym zminimalizować ryzyko zawieszenia lub zamknięcia działalności. Program Ogarnij Kryzys otrzymał wyróżnienie w kategorii przedsiębiorczość. Tu oceniane były rozwiązania wdrożone dla przedsiębiorców, których branża została dotknięta przez kryzys wywołany pandemią.

opr. AK