• Start
  • Wiadomości
  • Druga edycja Publicznej oferty najmu lokali mieszkalnych w zamian za wykonanie remontu

Druga edycja Publicznej oferty najmu lokali mieszkalnych w zamian za wykonanie remontu

Rozpoczęła się druga edycja Publicznej oferty najmu lokali mieszkalnych w zamian za wykonanie remontu. W poniedziałek, 31 sierpnia, ogłoszony został interaktywny wykaz lokali zakwalifikowanych do drugiej edycji programu.
31.08.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
W tym roku w zamian za remont lokal może otrzymać aż 60 rodzin
W tym roku w zamian za remont lokal może otrzymać aż 60 rodzin
fot. Pixabay.com

 

Oferta skierowana jest do wszystkich, którzy są na wykazie osób zakwalifikowanych do najmu lokalu mieszkalnego z zasobu Gminy Miasta Gdańsk i zdeklarują wykonanie remontu mieszkania we własnym zakresie. W tym roku w zamian za remont lokal może otrzymać aż 60 rodzin. Pierwsza edycja oferty spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem. Niemal 100 rodzin skorzystało z propozycji obejrzenia lokali, 23 rodziny otrzymały już propozycję najmu.

W zamian za remont wybranego lokalu, najemcy będzie przysługiwało zwolnienie z czynszu na czas jego realizacji, max. do 12-miesięcy oraz zwolnienie z wpłaty kaucji zabezpieczającej.


Wyniki drugiej edycji zostaną podane 23 października. Lokale, które nie zostaną zagospodarowane w bieżącej edycji, umieszczone będą na wykazie dogrywki, która odbędzie się w terminie w dniach 27-30 października. O tym, ile rodzin w 2020 roku skorzystało z propozycji najmu lokalu w zamian za wykonanie remontu dowiemy się 6 listopada, kiedy ogłoszone zostaną końcowe wyniki II edycji Oferty.


Bieżąca oferta oraz informacje o programie dostępne są na stronie Gdańskich Nieruchomości.

Interaktywny wykaz lokali do remontu