• Start
  • Wiadomości
  • “Dobra energia dla ratownika”. Inicjatywa dla pracowników służby zdrowia potrzebuje wsparcia

“Dobra energia dla ratownika”. Inicjatywa dla pracowników służby zdrowia potrzebuje wsparcia

200 pudełek w których znalazły się batony energetyczne, przekąski i suszone owoce dostarczonych zostało do Stacji Pogotowia w Pruszczu Gdańskim. Ich przygotowaniem zajął się So Stay Hotel. Było to możliwe dzięki wsparciu Fundacji Gdańskiej w ramach akcji Gdańsk Pomaga. Firmy społecznie odpowiedzialne, które mają chęć i możliwość dołączyć do inicjatywy “Dobra energia dla ratownika”, proszone są o wsparcie.
( Publikacja: 09.11.2020 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Dobra energia dla ratownika to akcja, której celem jest wsparcie tych, którzy podjęli się heroicznej pracy w czasie epidemii 
Dobra energia dla ratownika to akcja, której celem jest wsparcie tych, którzy podjęli się heroicznej pracy w czasie epidemii 
FB/So Stay Hotel

 

Pracownicy służby zdrowia od wielu miesięcy pracują ponad swoje siły. Ostatnie tygodnie są wyjątkowo trudne. Osób zakażonych koronawirusem każdego dnia przybywa. Społeczeństwo szuka różnych sposobów, by podziękować służbie zdrowia za ich heroiczną pracę. Gdy wybuchła pandemia, jednym ze sposobów wsparcia medyków było dostarczanie im posiłków. Dzięki współpracy So Stay Hotel i inicjatywie Gdańsk Pomaga udało się przygotować żywieniowe wsparcie, które na początek trafiło do 200 ratowników medycznych. 

- Razem z kolegami organizujemy pomoc dla pracowników ratownictwa medycznego, którzy są w bardzo trudnej sytuacji - mówi Łukasz Wrycz-Rekowski, wiceprezes Fundacji AID Ratunek, ratownik medyczny. - Szczególnie teraz, kiedy muszą wiele godzin spędzać pod szpitalami czy na dezynfekcji pojazdów po pacjentach covidowych. Najczęściej jest to poza miejscem, gdzie rozpoczynają czy kończą dyżur. Z tego powodu nie mają przy sobie jedzenia i wody. Ja też jeżdżę i stoję pod szpitalami. Pomyślałem więc, że warto spróbować zorganizować pakiety żywnościowe, zapakowany hermetycznie prowiant, który nie zepsuje się i wystarczy na przeczekanie kilku godzin. Nasza fundacja współpracuje z kilkoma podmiotami, m.in. z panią Kasią Brożek z Copernicusa. Wspomniałem jej wieczorem o swoim pomyśle, a o godzinie siódmej rano dostałem wiadomość, co zostało już załatwione i gdzie mam się zgłosić. 

Katarzyna Brożek, rzecznika szpitali Copernicus skontaktowała się z zarządem So Stay Hotel, który w pierwszej połowie roku przygotowywał posiłki dla służby zdrowia w ramach akcji "Obiad dla medyka". 

- Karetki jeżdżą po mieście, szukają miejsc dla chorych, są sytuacje, że ratownicy jeżdżą po kilka godzin, czasem bez możliwości wyjścia z karetki, jeżeli mają pacjenta z podejrzeniem koronawirusa - mówi Marianna Wróblewska, prezes Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej, która zarządza So Stay Hotel. -  Rozmawialiśmy z panią Katarzyną Brożek, rzeczniczką szpitali Copernicus i padło pytanie, czy moglibyśmy przygotować coś, co pomogłoby wesprzeć zespoły ratownicze. Ratownicy potrzebują dobrej energii, żeby nie myśleli, że są sami.

Na liście miejscowości w których ratownicy zostaną objęci wsparciem żywieniowym w ramach akcji “Dobra energia dla ratownika” znalazło się nie tylko Trójmiasto, ale też Wejherowo, Bytów, Pruszcz Gdański czy Człuchów. 

Wiadomo, że kolejnym podmiotem, który zechce wesprzeć inicjatywę “Dobra energia dla ratownika” jest firma Lpp. 

- Jesteśmy w trakcie ustaleń szczegółów z firmą Lpp, ale wiemy, że jest zielone światło na kolejne działania - dodaje Marianna Wróblewska. 

 
Zdjęcie po lewej: Kobieta w blond włosach przekazuje box z jedzeniem mężczyźnie w niebieskiej bluzie. Zdjęcie po prawej: ten sam mężczyzna i kobieta w czarnych włosach stoją na tle karetki
Pierwsze pakiety żywieniowe trafiły do Stacji Pogotowia Ratunkowego w Pruszczu Gdańskim. To owoc współpracy Fundacji AID Ratunek, So Stay Hotel, Kawiarni Kuźnia, Fundacji Gdańskiej i Szpitali Copernicus. Nz. po lewej Anna Gojło-Skiba z So Stay Hotel i Łukasz Wrycz-Rekowski z Fundacji AID Ratunek
FB/So Stay Hotel

 

Firmy społecznie odpowiedzialne, które zechciałyby wesprzeć akcję “Dobra energia dla ratownika”, proszone są o kontakt z menadżerem firm społecznych Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej. 

Małgorzata Gojło-Kaligowską - 501 596 853, e-mail: m.gojlo-kaligowska@gfis.pl

 

CZYTAJ:
Każdy może pomóc. 350 gdańskich dzieci czeka jeszcze na swoich “świętych mikołajów”