• Start
  • Wiadomości
  • Czynsz za złotówkę też w maju - wsparcie Miasta dla firm i organizacji pozarządowych

Czynsz za złotówkę też w maju - wsparcie Miasta dla firm i organizacji pozarządowych

Przed nami ostatni tydzień maja. Przypominamy, że maj dla gdańskich firm i NGO-sów to kolejny miesiąc z czynszem za „złotówkę”. Taką decyzję podjęły już wcześniej władze Gdańska, wspierając lokalnych przedsiębiorców i organizacje pozarządowe w walce ze skutkami kryzysu gospodarczego.
25.05.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Pawilon handlowy na Stogach przy ul. Stryjewskiego 23. Najemcy mogą liczyć na ulgi do Miasta
Pawilon handlowy na Stogach przy ul. Stryjewskiego 23. Najemcy mogą liczyć na ulgi do Miasta
fot. Gdańskie Nieruchomości

 

- Wszyscy, którzy korzystają z komunalnych lokali użytkowych, a ich działalność jest utrudniona przez kryzys związany z chorobą, mogą liczyć na nasze dalsze wsparcie - mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. - Podjęliśmy decyzję, że, tak jak w kwietniu, tak też w maju, opłata za lokal użytkowy będzie wynosiła jedną złotówkę. Chcemy, aby lokalni przedsiębiorcy jak najszybciej stanęli na nogi, żeby życie tętniło i wróciło do gdańskich NGOsów, do tych wszystkich, którzy budują naszą wspólnotę lokalną.

Dotychczas taka ulga obowiązywała za miesiąc kwiecień 2020 r.

 

Przedsiębiorcy, którzy złożyli wnioski w terminie do 30 kwietnia 2020 r. i otrzymali wsparcie, nie muszą ponownie składać wniosku, automatycznie objęci zostaną obniżką czynszu za kolejny miesiąc.


Ci, którzy o ulgę nie wnioskowali, mają możliwość złożenia wniosku do końca maja 2020 r. i otrzymania obniżki czynszu do kwoty 1 zł za bieżący miesiąc.

 

Powyższe ulgi dotyczą również organizacji pozarządowych, które prowadzą swoją działalność w lokalach należących do Miasta.

Ponad 52 mln w ramach mikropożyczek trafiło do przedsiębiorców. Wnioski o wsparcie wciąż płyną


Wnioski o udzielenie ulgi w opłatach czynszu za lokal użytkowy kierować można do Gdańskich Nieruchomości:

  • w formie elektronicznej poprzez skrzynkę podawczą EPUAP podpisany profilem zaufanym lub kwalifikowanym podpisem elektronicznym
  • w formie elektronicznej wysyłając podpisany skan wniosku na adres programwsparcia@nieruchomoscigda.pl lub sekretariat@nieruchomoscigda.pl (oryginał podpisanego wniosku należy również przesłać za pośrednictwem operatora pocztowego na adres Gdańskie Nieruchomości ul. Partyzantów 74, 80-254 Gdańsk
  • za pośrednictwem poczty na adres: Gdańskie Nieruchomości ul. Partyzantów 74, 80-254 Gdańsk
  • w formie pisemnej za pośrednictwem skrzynki wrzutowej znajdującej się w budynku Gdańskich Nieruchomości, przy ul. Partyzantów 74 w Gdańsku


Szczegółowe informacje dotyczące możliwości skorzystania z ulgi w opłatach czynszu:

- Dział Nieruchomości, tel. 58 309 10 12

 

TV

II dzień Zjazdu Hanzy w Gdańsku. Jarmark i Szczyt Burmistrzów