• Start
  • Wiadomości
  • Również w maju czynsz za złotówkę dla firm i NGO-sów dotkniętych skutkami pandemii

Czynsz za złotówkę dla firm i NGO-sów dotkniętych skutkami pandemii - również w maju

- Chcemy, aby lokalni przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe jak najszybciej stanęli na nogi - podkreśla prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Stąd decyzja, aby firmy i NGO-sy mogły skorzystać kolejny miesiąc z czynszem za „złotówkę”. Jak to zrobić?
21.05.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Na wprowadzeniu obostrzeń w związku zagrożeniem epidemią koronawirusem ucierpiały m.in. lokale gastronomiczne. Ale nie tylko one - miasto chce wspomóc wszystkich przedsiębiorców i organizacje pozarządowe, dlatego przedłuża akcję czynsz za złotówkę
Na wprowadzeniu obostrzeń w związku zagrożeniem epidemią koronawirusem ucierpiały m.in. lokale gastronomiczne. Ale nie tylko one - miasto chce wspomóc wszystkich przedsiębiorców i organizacje pozarządowe, dlatego przedłuża akcję "czynsz za złotówkę"
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

Jak zachować dystans w nowych warunkach: konferencja prasowa

 

- Wszyscy, którzy korzystają z komunalnych lokali użytkowych, a ich działalność jest utrudniona przez kryzys związany z koronawirusem, mogą liczyć na nasze dalsze wsparcie - mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. - Podjęliśmy decyzję, że, tak jak w kwietniu, tak też w maju, opłata za lokal użytkowy będzie wynosiła jedną złotówkę. Chcemy, aby lokalni przedsiębiorcy jak najszybciej stanęli na nogi, żeby życie tętniło i wróciło do gdańskich NGO-sów, do tych wszystkich, którzy budują naszą wspólnotę lokalną.

Decyzję o obniżeniu czynszu do 1 zł również w maju podjęły władze miasta, chcąc wesprzeć lokalnych przedsiębiorców i organizacje pozarządowe w walce ze skutkami kryzysu gospodarczego. Dotychczas taka ulga obowiązywała za miesiąc kwiecień 2020 r.

Przedsiębiorcy, którzy złożyli wnioski w terminie do 30 kwietnia 2020 r. i otrzymali wsparcie, nie muszą ponownie składać wniosku, automatycznie objęci zostaną obniżką czynszu za kolejny miesiąc. Ci, którzy o ulgę nie wnioskowali, mają możliwość złożenia wniosku do końca maja 2020 r. i otrzymania obniżki czynszu do kwoty 1 zł za bieżący miesiąc.

Powyższe ulgi dotyczą również organizacji pozarządowych, które prowadzą swoją działalność w lokalach należących do miasta.

 

Wnioski o udzielenie ulgi w opłatach czynszu za lokal użytkowy kierować można do Gdańskich Nieruchomości w jeden z poniższych sposobów:

  • w formie elektronicznej, poprzez skrzynkę podawczą EPUAP podpisany profilem zaufanym lub kwalifikowanym podpisem elektronicznym
  • w formie elektronicznej, wysyłając podpisany skan wniosku na adres programwsparcia@nieruchomoscigda.pl lub sekretariat@nieruchomoscigda.pl (oryginał podpisanego wniosku należy również przesłać za pośrednictwem operatora pocztowego na adres Gdańskie Nieruchomości ul. Partyzantów 74, 80-254 Gdańsk)
  • za pośrednictwem poczty, na adres: Gdańskie Nieruchomości ul. Partyzantów 74, 80-254 Gdańsk
  • w formie pisemnej, za pośrednictwem skrzynki wrzutowej znajdującej się w budynku Gdańskich Nieruchomości, przy ul. Partyzantów 74 w Gdańsku

 

Szczegółowych informacji dotyczących możliwości skorzystania z ulgi w opłatach czynszu udziela Dział Nieruchomości pod numerem: 58 309 10 12.

 

Bez naszej pomocy przestanie istnieć. Rozmowa z Agnieszką Dejną o sytuacji Bistro Dalba

 

Wpis na profilu Fb Piotra Grzelaka:

TV

Kolorowa Parada Seniorów w sercu Gdańska