• Start
  • Wiadomości
  • Czujesz się samotny, zagubiony? Zadzwoń! Gdański telefon zaufania dla uczniów i rodziców

Czujesz się samotny, smutny, zagubiony? Zadzwoń na gdański telefon zaufania dla uczniów i rodziców

Kilka telefonów dziennie odbierają pedagodzy i psychologowie dyżurujący w “Wirtualnym Gabinecie Wsparcia Psychologiczno-Pedagogicznego Dla Uczniów i Ich Rodziców” w XIV Liceum w Gdańsku. Telefon działa od 16 marca 2020 roku, aby wspierać rozmową uczniów przebywających w izolacji. 
21.03.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
plakat

 

 

- Na razie jest spokojnie - mówi Agnieszka Tomasik, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 przy ul. Meissnera (Gdańsk Zaspa), szefowa Kreatywnej Pedagogiki, jedna z pomysłodawczyń wirtualnego gabinetu. - Odbieramy kilka telefonów dziennie. Myślę, że i uczniowie i rodzice czekają na to, co będzie po 25 marca, na decyzję o przedłużeniu odwołania zjęć szkolnych. Wydaje się, że dzieci są zaopiekowane przez rodziców, nie mamy niepokojących sygnałów, dobrze oceniam sytuację. Problemy mogą pojawić się, kiedy izolacja się przedłuży.

Wirtualny gabinet działa od 16 marca w XIV Liceum Ogólnokształcącym przy ZSO nr 8 w Gdańsku. Przez siedem dni w tygodniu dyżurują przy nim pedagodzy i psychologowie. Jest dla wszystkich - jak zapewniają organizatorzy -  dla uczniów z Gdańska i wszelkich okolicznych miejsc. Nikt nie będzie pytany skąd dzwoni. 

- Ten telefon jest po to, żeby uczniowie którzy czują się samotni, mają obniżony nastrój, nie wiedzą, co ze sobą zrobić podczas przebywania w domu, otrzymali wsparcie pedagogiczne - tłumaczy Agnieszka Tomasik. - Kiedy szkoła działała normalnie, do naszego gabinetu pedagoga w szkole uczniowie zachodzili porozmawiać, gdy mieli taką potrzebę. Teraz też można porozmawiaćm, tylko że wirtualnie. Są uczniowie, którzy już tęsknią za szkołą i dzownią, żeby usłyszeć znajomy głos swojej pani, żeby po prostu porozmawiać. 

CZYTAJ:
Kultura kontra wirus. Zostań w domu, zobacz gdańsko-pomorską ofertę w internecie

Uczniowie/Uczennice liceów i szkół podstawowych: siedzicie sami w domu? Potrzebujecie szczerej rozmowy? Coś Was niepokoi? Jesteście uczennicami/uczniami klasy ósmej? Maturzystkami/Maturzystami? Czujecie się samotne/i? Potrzebujecie fachowej pomocy albo po prostu krzepiącego głosu po drugiej stronie słuchawki? DZWOŃCIE!

Od poniedziałku 16 marca codziennie:

Godz. 10.00 - 16.00: tel. 798 498 118 lub tel. 695 276 199

 

Czytaj także: 

Koronawirus. Raczej pewne, że zawieszenie zajęć w szkołach będzie przedłużone AKTUALIZACJA