• Start
  • Wiadomości
  • Częściowe otwarcie gastronomii. Tłumy gdańszczan i turystów w ogródkach restauracyjnych

Częściowe otwarcie gastronomii. Tłumy gdańszczan i turystów w ogródkach restauracyjnych

W sobotę, 15 maja 2021, po raz pierwszy po wielomiesięcznym lockdownie restauratorzy mogli nareszcie zaprosić gości do siebie - na razie w plenerowych ogródkach. Mimo dnia częściowo deszczowego i niespecjalnie ciepłego, mieszkańcy i turyści ochoczo korzystali z tej możliwości, co widać na załączonych zdjęciach.
15.05.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Pobrzeże na Wyspie Spichrzów pokazane "na przestrzał". Po lewej widać wiele spacerujących osób, po prawej są ogródki gastronomiczne pełne gości
Pobrzeże na Wyspie Spichrzów - to tradycyjnie popularne miejsce spacerów, jednak poluzowanie ograniczeń w gastronomii sprawiło, że w sobotę były tutaj prawdziwe tłumy
Fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

Po wielu miesiącach oczekiwania na możliwości obsługi gości na miejscu, a nie tylko serwując im potrawy na wynos, ogródki restauracji, kawiarni i barów zostały otwarte. W Gdańsku w tym sezonie działać będzie ich dobrze ponad 200.

Tak wyglądał pierwszy dzień otwarcia ogródków na Głównym Mieście w Gdańsku:

 

W ogródkach obowiązuje reżim sanitarny znany z zeszłorocznego, również “epidemicznego” sezonu: - zajęty może być co drugi stolik, a odległość między nimi musi wynosić co najmniej 1,5 m.

Od 28 maja lokale gastronomiczne będą mogły przyjmować gości już w pełni - także w swoich wnętrzach. Tu też obowiązywać będzie reżim sanitarny – max. 50 proc. obłożenia miejsc w lokalu, z zajętym co drugim stolikiem (odległość między nimi musi wynosić co najmniej 1,5 m – chyba, że znajduje się między nimi przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stolika).

Sobota, 15 maja, była także pierwszym dniem zniesienia obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu (utrzymany jest wciąż obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych m.in. w transporcie zbiorowym, w sklepach czy w kościele).

 

TV

100-lecie ulicy Krętej