• Start
  • Wiadomości
  • Coś na wesoło. Zobacz instruktaż orangutanicy z gdańskiego zoo - jak NIE zakładać maski ochronnej

Jak NIE zakładać maseczki ochronnej? Zobacz instruktaż orangutanicy z gdańskiego zoo

Od czwartku 16 kwietnia osoby przebywające w miejscach publicznych zobowiązane są do noszenia masek ochronnych w związku z czym w sieci pojawiło się wiele filmów instruktażowych. My mamy dla Państwa film, którego bohaterką jest Raja z gdańskiego zoo. Dzięki nagraniu dowiemy się, jak na pewno nie zakładać maseczki, a przy okazji... szeroko się uśmiechniemy.
( 16.04.2020 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
W gdańskim zoo mieszkają dwa orangutany: Reja (na zdjęciu) i Ablert. Zwierzęta tworzą zgodną parę i od czasu czasu lubią bardzo zaskakiwać, co widać na filmie z maską ochronną
W gdańskim zoo mieszkają dwa orangutany: Reja (na zdjęciu) i Ablert. Zwierzęta tworzą zgodną parę i od czasu czasu lubią bardzo zaskakiwać, co widać na filmie z maską ochronną
Zoo Gdańsk/Tweeter/Michał Cichoń

 

Obowiązkowo zasłaniamy twarz po wyjściu z domu. Jakie maseczki wybrać?  

 

Zgodnie z kolejnymi obostrzeniami od czwartku, 16 kwietnia 2020 roku, wszyscy mamy obowiązek zasłaniania ust i nosa, gdy tylko pojawimy się w miejscach publicznych. Taki nakaz ma na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Ludzie osłaniają się chustami czy szalikami, ale zdecydowana większość społeczeństwa zaopatrzyła się w maseczki ochronne. Takiego samego wyboru dokonała orangutanica Raja z tą tylko różnicą, że mieszkanka gdańskiego zoo z maseczki ochronnej zrobiła sobie zupełnie inną część garderoby. 

Film udostępniony przez Gdański Ogród Zoologiczny warto zobaczyć bez wyciszenia przez wzgląd na niespodziewane efekty dźwiękowe. Gwarantujemy, że w tym trudnym czasie, gdy powodów do radości brakuje, w trakcie oglądania filmu, na pewno się Państwo szeroko uśmiechną. 

 

 

Neptun, Heweliusz, Sobieski, Grass i… tramwaje: Gdańsk solidarnie w maseczkach