• Start
  • Wiadomości
  • Co ważnego podczas XLIV sesji RMG? Zapraszamy na rozmowę radnymi - wtorek godz. 12.00

Co ważnego podczas XLIV sesji RMG? Zapraszamy na rozmowę radnymi - wtorek godz. 12.00

W czwartek, 27 stycznia odbędzie się XLIV sesja rady Miasta Gdańska. Tradycyjnie przed obradami do udziału w programie „Wszystkie Strony Miasta” zaprosiliśmy przedstawicieli wszystkich klubów radnych, żeby zapytać o ważne punkty sesji. Zapraszamy do obejrzenia programu we wtorek, 25 stycznia o godz. 12.00. na portalu gdansk.pl.
( Publikacja: 24.01.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Gdańscy radni, którzy wezmą udział w programie Wszystkie Strony Miasta  (od lewej) Andrzej Stelmasiewicz (WdG), Kamila Błaszczyk (KO) i Elzbieta Strzelczyk (PiS)
Gdańscy radni, którzy wezmą udział w programie "Wszystkie Strony Miasta" (od lewej) Andrzej Stelmasiewicz (WdG), Kamila Błaszczyk (KO) i Elzbieta Strzelczyk (PiS)
zdj. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

XLIV sesja Rady Miasta Gdańska będzie pierwszym spotkaniem radnych w tym roku i zarazem kolejną sesją, której obrady odbywać się będą zdalnie. Podyktowane jest to względami sanitarnymi związanymi z pandemią Covid-19.

Zaproszenie do studia gdansk.pl do programu „Wszystkie Strony Miasta” przyjęli:

  • Kamila Błaszczyk – wiceprzewodnicząca klubu radnych Koalicji Obywatelskiej
  • Elżbieta Strzelczyk – radna klubu Prawa i Sprawiedliwości
  • Andrzej Stelmasiewicz – radny klubu Wszystko dla Gdańska


W porządku obrad czwartkowej sesji znalazło się też kilka punktów dotyczących miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Szczególnie jeden może budzić dyskusje. Chodzi o plan dotyczący Jelitkowa – rejonu ulic Kapliczna i Bałtycka. Jak zmieni się ta część dzielnicy? Co budzi różnicę zdań wśród radnych? Jakie jest stanowisko poszczególnych klubów w tej kwestii? Te pytania zadamy naszym gościom

Plan dla Jelitkowa: rozwój, ale z poszanowaniem wartości historycznych miejsca. Zabytkowe budynki pozostaną miejskie

 

Będzie też o Budżecie Obywatelskim. W porządku obrad znalazły się bowiem punkt dotyczący zmian w najbliższym BO. Zapytamy przedstawicieli klubów o to, czego one dotyczą i na ile usprawnią partycypację mieszkańców.

Z pewnością znajdzie się też czas, żeby w studiu odnieść się do innych ważny kwestii: planowanego przyjęcia podczas sesji apelu w sprawie fuzji Orlenu z Lotosem, a także do zapowiadanego przez Radę Miasta rozwiązania Rady Dzielnicy Stogi.

„Wszystkie Strony Miasta” - emisja wtorek 25 stycznia godz. 12.00, na portalu gdansk.pl. Zapraszamy.