• Start
  • Wiadomości
  • Chełm. Jest więcej dzieci - dzięki rozbudowaniu przedszkola

Chełm. Jest więcej dzieci - dzięki rozbudowaniu przedszkola

Przedszkole na gdańskim Chełmie powiększyło się o dwa oddziały, na które - z wyprzedzeniem - w tym roku szkolnym przyjęto dodatkowych pięćdziesięcioro przedszkolaków.
( Publikacja: 06.02.2016 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Prace budowlane w Przedszkolu nr 85 w Gdańsku przy ul. Chałubińskiego 15 trwały od czerwca do października 2015 roku. Rozbudowa kosztowała miasto 2,5 mln zł. W piątek inwestycję uroczyście oddano do użytku.

- Zwiększanie liczby miejsc w przedszkolach oraz podnoszenie jakości oferty edukacyjnej są dla nas priorytetami - przypomina zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej Piotr Kowalczuk. - Prezydent Paweł Adamowicz mówił o tym 30 września 2015 r. podczas otwartej debaty „Hallo, Jestem. Jestem z Gdańska” z okazji obchodów tygodnia przedszkolaka.

Prace budowlane wykonała firma Kamaro, która wygrała przetarg ogłoszony przez Dyrekcję Rozbudowy Miasta Gdańska.

- Rozbudowa o dwa oddziały wraz z szatnią pozwoliła nam przyjąć na rok szkolny 2015/2016 dodatkowo pięćdziesięcioro czterolatków - informuje Katarzyna Musielak, dyrektor Przedszkola nr 85. - Obecnie mamy siedem oddziałów, uczęszcza do nas 172 dzieci, opiekuje się nimi 15 nauczycieli oraz logopeda, nauczyciel gimnastyki korekcyjnej i ksiądz.

Rozbudowa na Chełmie jest już drugą w ostatnim czasie - po Przedszkolu nr 87 w Osowej. W Gdańsku powstają też nowe placówki dla około 400 dzieci: na Ujeścisku-Łostowicach przy ul. płk. Dąbka oraz na Jasieniu przy ul. Damroki. W planach jest utworzenie kolejnych ośmiu.