Charytatywny Jarmark św. Mikołaja

W najbliższą niedzielę 3 grudnia, przez cały dzień gdański klasztor dominikanów zaprasza na Jarmark św. Mikołaja. Będzie mnóstwo atrakcji i smakołyki. Zebrane fundusze przeznaczone zostaną na wsparcie dla osób potrzebujących.
02.12.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Przebrany św. mikołaj na tle średniowiecznego muru w gronie dziewcząt
Jarmark św. Mikołaja u dominikanów to już tradycja
fot. Klasztor Dominikanów w Gdańsku

Charytatywny Jarmark św. Mikołaja - 3 grudnia

Organizatorzy Jarmarku św. Mikołaja chcą, jak mówią, wprowadzać w życie słowa papieża Franciszka: "Jesteśmy powołani, aby nie żyć jedni bez innych, wywyższając się nad innych czy przeciw innym, ale jedni z drugimi, dla innych i w innych".

Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy otwarty!

- Jako wspólnota ludzi zgromadzonych wokół kościoła św. Mikołaja chcemy dostrzec obok siebie potrzebujących, ale też tych wśród nas którzy już zaangażowani są w pomoc ubogim. Dlatego naszym zaangażowaniem chcemy docenić i wspomóc wolontariuszy Kuchni św. Mikołaja, którzy co tydzień przygotowują zupę dla osób w kryzysie bezdomności. Współpracą i troską o najsłabszych chcemy budować wspólnotę Kościoła - mówi o. Michał Osek, przeor gdańskiego klasztoru dominikanów.

Jarmarkowe atrakcje

Głównym daniem tegorocznego Jarmarku będzie przepyszna, gorąca zupa św. Mikołaja przygotowana przez studentów Duszpasterstwa Akademickiego "Górka. Na deser proponują oni natomiast spacer po stoiskach rozlokowanych na dziedzińcu klasztoru dominikanów, gdzie będzie można kupić prezenty świąteczne, skosztować dominikańskiej konfitury z pomarańczy, a także... pigwówki ojca przeora (słynna przeorówka) . Będzie też można spróbować wyśmienitych ciast oraz smalcu z Choczewa.

Jarmark Mikołaja (wydarzenie fb)

Organizatorzy zapraszaj także na świąteczną herbatę i kawę w kawiarni zaaranżowanej w piwnicy klasztoru. Najmłodszych na mszy o godz. 10.00 odwiedzi Święty Mikołaj. Na najmłodszych (ale nie tylko!) czekają również warsztaty zdobienia bombek, które poprowadzą elfy z Laponii, pomocnicy Świętego Mikołaja. Wypuszczone zostaną również gołąbki pokoju.

Około godziny 12:30 w Duszpasterstwie Katamaran odbędzie się koncert szant i pieśni żeglarskich ojca Łukasz Filca wraz z instrumentalistami, natomiast o godzinie 18:00 na dziedzińcu klasztoru odbędzie się koncert pieśni adwentowych. Będzie również okazja do wysłania do swoich bliskich oryginalnych kartek świątecznych specjalną pocztą Świętego Mikołaja.

Jarmark św. Mikołaja - dziedziniec klasztoru dominikanów w Gdańsku (wejście od ul. Pańskiej), niedziela 3 grudnia, godz. 8:30 - 22:00.

TV

Być mistrzem