• Start
  • Wiadomości
  • Bufet i klubokawiarnia w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim najpiękniejsze w Polsce

Bufet i klubokawiarnia w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim najpiękniejsze w Polsce

Przestrzeń klubokawiarni i bufetu w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim zwyciężyła w dziewiątej edycji plebiscytu „Polskie Wnętrze 2016” organizowanym przez redakcje wortali Sztuka-Architektury.pl, Sztuka-Wnetrza.pl i Sztuka-Krajobrazu.pl. Wnętrze gdańskiego teatru nagrodzono w kategorii wnętrza publiczne.
22.03.2017
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Marta Koniczuk z Pracowni Architektury Wnętrz odbiera nagrodę podczas gali w Centrum Łowicka w Warszawie

Marta Koniczuk z Pracowni Architektury Wnętrz, przygotowująca klubokawiarnię i bufet GTS pokonała projektantów 38 nominowanych wnętrz publicznych z całej Polski, w tym m.in. znajdujące się w Atrium Warsaw Trade Tower czy w Biurze Opera Software. Wyniki konkursu ogłoszono 22 marca 2017 roku podczas gali w Centrum Łowicka w Warszawie. Konkurs podsumowujący działalność biur projektowych w 2016 roku już po raz dziewiąty zorganizowała Grupa Sztuka Architektury.

Klubokawiarnia w  Gdańskim Teatrze Szekspirowskim

Redakcje wortali Sztuka-Architektury.pl, Sztuka-Wnetrza.pl i Sztuka-Krajobrazu.pl do 20 stycznia 2017 roku zbierały informacje o najciekawszych projektach publicznych i prywatnych w polskiej architekturze minionego roku. Wynikiem tych poszukiwań były nominacje w poszczególnych kategoriach, na które następnie głosowali internauci oraz profesjonalne jury, w skład którego weszli architekci - laureaci poprzednich edycji plebiscytu.

Nagrodzony bufet w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim

W kategorii wnętrza prywatne wygrało biuro Pl.architekci z wnętrzem Apartament w Poznaniu. W głosowaniu internetowym zwycięzcami zaś zostały: Hotel Almond Business & SPA według projektu pracowni Ideograf (wnętrze publiczne) oraz realizacja projektu mieszkania „Czarno-białe” Biura Architektonicznego Baar.

To kolejne wyróżnienie dla architektury Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Przypomnijmy, że zaledwie miesiąc temu GTS otrzymał Turystycznego Oskara w ramach XIV Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny. GTS ponadto w zeszłym roku był jedynym obiektem z Polski nominowanym do prestiżowej międzynarodowej nagrody architektonicznej Brick Award.

Nagrodzony bufet w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim

Szczegóły i fotografie zwycięzców można zobaczyć na stronie:

http://www.sztuka-wnetrza.pl/5026/artykul/polskie-wnetrze-2016-ndash-wyniki-plebiscytu

Listę nominowanych w kategorii wnętrza publiczne można znaleźć tu:

http://www.sztuka-wnetrza.pl/4925/artykul/nominacje-polskie-wnetrze-2016-wnetrza-publiczneTV

Budowa basenu we Wrzeszczu jeszcze w tym roku