• Start
  • Wiadomości
  • Brakuje maseczek, rękawiczek, środków do dezynfekcji... Apel wicemarszałka województwa do ministra zdrowia

Brakuje maseczek, rękawiczek, środków do dezynfekcji... Apel wicemarszałka województwa do ministra zdrowia

„Proszę o pilną interwencję w sprawie dostaw środków ochrony osobistej dla szpitali podległych Samorządowi Województwa Pomorskiego. Stan zapasów szpitali województwa pomorskiego jest w chwili obecnej na poziomie krytycznym” - apeluje wicemarszałek województwa pomorskiego Wiesław Byczkowski w piśmie wysłanym 5 kwietnia wprost do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.
( 05.04.2020 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
W pomorskich szpitalach marszałkowskich brakuje środków ochrony i czystości
W pomorskich szpitalach marszałkowskich brakuje środków ochrony i czystości (zdjęcie ilustracyjne)
fot. pixabay.com

 

Pismo wicemarszałka Byczkowskiego to efekt alarmujących raportów, które każdego dnia spływają do Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego ze szpitali podległych samorządowi województwa. Z raportów wynika, że wielokrotnie deklarowane wsparcie ze strony rządu nie dotarło do pomorskich placówek medycznych wcale, bądź dotarło w ilościach minimalnych.

Zachorowalność na koronawirusa wśród personelu medycznego wynosi 17 procent. To jeden z najwyższych wskaźników na świecie. Mówił o tym w piątek, 3 kwietnia, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej prof. Andrzej Matyja. 

- Siedemnaście procent spośród zakażonych koronawirusem stanowi personel medyczny. To procent zatrważający, najwyższy w Europie. Jeśli nie zagwarantujemy personelowi medycznemu środków ochrony osobistej, może dojść do załamania sytemu i wzrostu liczby zgonów niezwiązanych z koronawirusem. 


ZESTAWIENIA DOTYCZĄCE GDAŃSKICH SZPITALI (kliknij w grafiki, aby powiększyć)

copernicus mala

 

zakazny

 

srebrniki mala

 

pogotowie mala

 

polanki mala

 


Koronawirus – chcesz wesprzeć pomorskie szpitale? Ta platforma ułatwi Ci działanie


- Dalsze ignorowanie potrzeb szpitali w województwie pomorskim, skutkować będzie narażeniem zdrowia i życia pacjentów oraz personelu medycznego. Dlatego proszę o podjęcie decyzji i zapewnienie wyposażenia dla szpitali w województwie pomorskim w niezbędny sprzęt ochronny. Jeśli odpowiednie wyposażenie nie zostanie zapewnione, nie będzie możliwe utrzymanie ciągłości pracy samorządowych podmiotów leczniczych - kończy swój apel do ministra wicemarszałek Byczkowski.


Pełna treść przesłanego do MZ listu 

0001 mala
0002 mala
0003 mala
0004 mala