• Start
  • Wiadomości
  • Bitwa miast o frekwencję podczas wyborów 4 listopada 2018 roku

Bitwa miast o frekwencję podczas wyborów 4 listopada 2018 roku

Pięć miast konkuruje o jak najwyższą frekwencję w drugiej turze wyborów i zaprasza do „Bitwy miast o frekwencję”. Akcja jest wspólną inicjatywą Jacka Majchrowskiego, Pawła Adamowicza, Bogdana Wenty, Piotra Krzystka i Michała Litwiniuka - kandydatów na prezydentów Krakowa, Gdańska, Kielc, Szczecina i Białej Podlaskiej.
( Publikacja: 31.10.2018 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

 

wybory_kandydaci-051_798x533
Organizatorzy "Bitwy o frekwencję" zachęcają do przyłączenia się do akcji na Facebooku, a przede wszystkim do głosowania w wyborach 4 listopada 2018 roku.
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

„Bitwa o frekwencję” ma rozegrać się w najbliższą niedzielę w pięciu dużych miastach, w których odbędzie się druga tura wyborów samorządowych. To wspólna inicjatywa kandydatów na prezydentów Krakowa, Gdańska, Kielc, Szczecina i Białej Podlaskiej - Jacka Majchrowskiego (KW Wyborców Jacka Majchrowskiego - Obywatelski Kraków), Pawła Adamowicza (KW Wszystko dla Gdańska), Bogdana Wenty (PO), Piotra Krzystka (KW Wyborców Piotra Krzystka Bezpartyjni) i Michała Litwiniuka (KO).

Prezydenci zachęcają do pójścia na wybory 4 listopada 2018 roku. 

- Wybory to święto demokracji. Wysoka frekwencja z pierwszej tury pokazała, że mieszkańcom zależy na wspólnej przyszłości - mówi prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. - W drugiej, decydującej turze wyborów liczy się każdy głos: każdej mieszkanki i każdego mieszkańca. A bitwa pięciu miast na frekwencję budzi ducha zdrowej rywalizacji w bardzo dobrym celu.

Akcja rozpoczęła się 30 października 2018 r. od godziny 18.00 na Facebooku, na którym ruszyło wydarzenie otagowane #Bitwaofrekwencje, a jej finał to oczywiście dzień wyborów 4 listopada. Organizatorzy zachęcają do przyłączenia się do akcji na Facebooku, a przede wszystkim do głosowania w wyborach 4 listopada.

Link do wydarzenia.