• Start
  • Wiadomości
  • Bezpłatne szkolenia od MOPR dla cudzoziemców mieszkających w Gdańsku

Bezpłatne szkolenia od MOPR dla cudzoziemców mieszkających w Gdańsku

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie zaprasza cudzoziemki i cudzoziemców, którzy przebywają w Gdańsku, chcą tutaj pracować lub założyć działalność gospodarczą, na szkolenia w tym zakresie. Udział w zajęciach jest bezpłatny.
12.04.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
GPT
To wygląda na zdjęcie z konferencji lub warsztatu. Głównym punktem jest prezentacja na temat procesów prawnych związanych z pracą, która jest wyświetlana na ekranie projekta. Widać, że osoba prowadząca stoi obok białej tablicy z napisami, które wydają się być informacjami kontaktowymi. W sali siedzą uczestnicy, niektórzy z nich robią notatki. Całość odbywa się w dobrze oświetlonym pomieszczeniu z dużym oknem i dekoracją ścian w postaci dużego obrazu przedstawiającego miasto. Atmosfera jest skupiona, ale zarazem nieformalna.
Zdjęcie z marcowego szkolenia w MOPR w Gdańsku dla obywateli Ukrainy, dotyczyło legalizacji pobytu
Fot. MOPR w Gdańsku

Szkolenia będą przeprowadzone w języku polskim, z ewentualnym tłumaczeniem na języki: rosyjski, ukraiński. Na oba spotkania obowiązują zapisy do 17 kwietnia br. lub do wyczerpania miejsc (są jeszcze miejsca). Zgłoszenia przyjmuje Alina Zaika z gdańskiego MOPR, pod numerem tel.: 797 136 216 (w dni powszednie, w godz. od 7.30 do 14.30).

Praca i biznes

Szkolenia odbędą się:

  • we wtorek, 23 kwietnia br. w godz.: 9.00 – 11.30. Spotkanie pt. „Biznes w Polsce” poprowadzą specjaliści Stowarzyszenia OVUM. Podpowiedzą uczestniczkom, uczestnikom m.in. jakiego rodzaju działalność gospodarczą można prowadzić w naszym kraju, jakie regulacje w tym zakresie obowiązują cudzoziemców. Opowiedzą też m.in. o kwestiach podatkowych i innych dotyczących biznesu;

 

  • w piątek, 26 kwietnia br. w godz.: 12.30 – 14.00. To spotkanie pt. „Metody poszukiwania pracy”. Szkolenie przeprowadzą specjaliści z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku. Wśród najważniejszych wątków m.in. o skutecznych sposobach poszukiwania zatrudnienia. Eksperci podpowiedzą też, jak należy czytać oferty na rynku, by wybrać tę najwłaściwszą, która spełni oczekiwania zainteresowanej, zainteresowanego. Opowiedzą również o trendach na polskim rynku pracy.

Obydwa szkolenia odbędą się w sali konferencyjnej na parterze budynku MOPR, przy ul. Konrada Leczkowa 1 A w Gdańsku (Dolny Wrzeszcz).

Organizatorem szkoleń jest MOPR, w partnerstwie z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Gdańsku i Stowarzyszeniem OVUM.

TV

Westerplatte – beneficjent czy ofiara polityki historycznej?