• Start
  • Wiadomości
  • Bawiąc uczyć… przedsiębiorczości. InveStacja zaczarowała Bursztynową Arenę

Bawiąc uczyć… przedsiębiorczości. InveStacja zaczarowała Bursztynową Arenę

W ramach XIV edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości na gdańskim stadionie odbyła się inauguracyjna edycja wydarzenia pn. InveStacja – od Juniora do Inwestora, będąca efektem kreatywnej współpracy InvestGDA, Teatru Miniatura oraz Polsat Plus Areny Gdańsk.
25.11.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
zdjęcie zbiorowe uczestników wydarzenia
Fot. Maksymilian Kacperski

 

Jak wywołać uśmiech, który może bawić i uczyć jednocześnie? Połączenie możliwości, jakie płyną z radości poznawania świata z potrzebą przekazania dzieciom wartości kształtujących ich postawy – to oczekiwania jakie InvestGDA postawiła przed InveStacją.

- Jako InvestGDA stawiamy sobie za cel wsparcie rozwoju gospodarczego naszego miasta. Gdańsk intensywnie pnie się w górę w obszarze inwestycyjnym, biznesowym czy akademickim, co ogromnie nas cieszy i motywuje do dalszej pracy. Dla nas ważny jest rozwój zarówno tych ‘dużych’, jak również najmłodszych mieszkańców miasta. Wsparcie kształtowania postaw przedsiębiorczych oraz rozwój kreatywnego i innowacyjnego myślenia wśród dzieci i młodzieży ma ogromny wpływ na ich późniejsze decyzje edukacyjne i zawodowe. Mając więc na uwadze naszą misją, którą jest tworzenie optymalnych warunków rozwoju wpływających na polepszenie jakości życia wszystkich mieszkańców Gdańska, podjęliśmy się organizacji InveStacji – wyjaśnia Agata Maderska, kierownik Zespołu Marketingu InvestGDA.

 

grupa dzieci powtarza taneczne ruchy za aktorką
Fot. Maksymilian Kacperski

 

Edukacja w innym wydaniu

Realizacja wydarzenia przyjęła nieszablonowy kierunek. Dzięki współpracy z Teatrem Miniatura InveStację udało się przygotować jako projekt interaktywnej gry teatralno – edukacyjnej, która uczy ekonomicznego podejścia i przedsiębiorczego myślenia w praktyce. W programie eventu znalazły się elementy popularnych spektakli z repertuaru Miniatury. Do przeprowadzenia gry wykorzystano elementy dekoracji, kostiumy oraz rekwizyty przeniesione do przestrzeni stadionu wprost z teatru.

Główna postać wydarzenia - Pan Kleks - zachęcał wszystkich uczestników, by zainwestowali swoje zasoby - wiedzę, umiejętności, energię, koncentrację i zaangażowanie - dzięki którym uda im się wypracować zysk. Przygotowane przez Miniaturę aktywności miały na celu kształtowanie takich umiejętności jak: planowanie, sprawna organizacja, podejmowanie ryzyka, porządkowanie informacji, czy elastyczne myślenie.

 

aktorzy w kostiumach teatralnych na zaimprowizowanej scenie
Fot. Maksymilian Kacperski

 

- InveStacja była dla nas bardzo ciekawym wyzwaniem. Połączenie teatru i przedsiębiorczości nie jest oczywiste, ale teatr jest zawsze dobrym sposobem na zaangażowanie uczestnika, więc sprawdził się i w tym wypadku. Ciekawe jest też oswajanie dla teatru nietypowych przestrzeni. W rezultacie powstało wyjątkowe interdyscyplinarne wydarzenie. Jest to jeden z elementów intensywnej współpracy z InvestGDA przy przygotowaniach do modernizacji Miniatury – dodaje Michał Derlatka, dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Miniatura.

 

 

Nauka poprzez zabawę – to działa!

Do udziału w pilotażowej edycji InveStacji zaproszeni zostali nauczyciele oraz uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 7 w Nowym Porcie. Wszyscy podopieczni, w wieku od 7 do 14 lat, z ogromnym zaciekawieniem i zaangażowaniem brali udział w przygotowanych aktywnościach wydarzenia. Połączenie teatralnej kreatywności z lokalizacją całej zabawy w tak wyjątkowym obiekcie, jakim jest Polsat Plus Arena Gdańsk, dodało InveStacji skrzydeł i zapewniło mnóstwo pozytywnej energii. Były emocje, okrzyki radości oraz niegasnące uśmiechy uczniów. Komponent edukacyjny całego wydarzenia nabrał dzięki temu zupełnie innego wymiaru, a dodatkowe wsparcie Visit Gdańsk, które zapewniło miejskie upominki dla wszystkich uczestników wydarzenia, zachęciło najmłodszych mieszkańców do poszerzania wiedzy o mieście Gdańsku.

uśmiechnięty chłopiec macha ręką
Fot. Maksymilian Kacperski

 

InveStacja dała wszystkim impuls do myślenia o planach na przyszłość i odkrywaniu nowych sposobów motywacji młodego pokolenia. Kreatywność i wychodzenie poza szablon może być początkiem nowych historii. Kto wie, może powstanie z nich nowy projekt albo pomysł na biznes? A za rok z pewnością ponownie na ustach uczniów Gdańska pojawi się uśmiech podczas kolejnej edycji InveStacji – od Juniora do Inwestora.

 

Opracowanie Invest Gda

 

Logo InvestGda

InvestGDA to spółka działająca od ponad 10 lat, której misją jest tworzenie optymalnych warunków rozwoju przedsiębiorczości i innowacyjności.

Nasz cel to Gdańsk - Miasto kreatywne, o dynamicznym środowisku biznesowym, pełne możliwości i zorientowane na ciągły rozwój.

Przedsiębiorczość, innowacyjność i kreatywność tworzą nasze DNA!

Poznaj nas na www.investgda.pl

 

TV

Ostatni dzień 44. Zjazdu Nowej Hanzy w Gdańsku