• Start
  • Wiadomości
  • Badanie gdańskich naukowców na temat izolacji w pandemii koronawirusa. Wypełnij ankietę 

Badanie gdańskich naukowców na temat izolacji w pandemii koronawirusa. Wypełnij ankietę 

Jak znosimy izolację domową, jakie uczucia jej towarzyszą, jakie trudności - odpowiedź na te pytania chcą uzyskać pracownicy Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Wyniki pomogą w identyfikacji efektów społecznej izolacji i jej wpływu na zdrowie i samopoczucie ludzi. Naukowcy zapraszają do wypełnienia ankiety online. 
08.04.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Zamknięte molo w Brzeźnie
Jak radzimy sobie z izolacją społeczną? Badanie gdańskich naukowców ma odpowiedzieć m.in. na to ptytanie. Nz. zamknięte pod koniec marca 2020 roku molo w Gdańsku Brzeźnie
Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

Pouczenia i mandaty za wejście do lasów. Co wolno a czego nie wolno w czasie epidemii


- Badania naukowego, realizowanego metodą ankiety on-line, dotyczącego percepcji izolacji społecznej w trakcie trwania epidemii Covid-19, podjęliśmy się w Instytucie Geografii Uniwersytetu Gdańskiego - mówi Joanna Stępień, współautorka badania, pracownik Uniwersytetu Gdańskiego. - Wykonujemy je wspólnie z naukowcami z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Badanie prowadzą: profesor Tomasz Michalski, dr Joanna Stępień z Uniwersytetu Gdańskiego i dr n.med. Przemysław Waszak i dr n.med. Jakub Grabowski z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Celem badania jest poznanie opinii na temat zaleceń pozostania w domu w okresie epidemii koronawirusa, trudności, które towarzyszą izolacji domowej i społecznej, samopoczucia mieszkańców Polski w tym czasie. Wyniki pomogą w identyfikacji efektów społecznej izolacji i jej wpływu na zdrowie oraz samopoczucie ludzi.


Jak mówią naukowcy we współczesnych dziejach naszego kraju nie było dotychczas wydarzenia, w szczególności dotyczącego zdrowia, dotykającego w takiej skali całego społeczeństwa, a jednocześnie którego skutki wpływałyby na nasze życie tu i teraz, dlatego tak ważna jest diagnoza na temat tego jak radzimy sobie z izolacją społeczną. 

Wszystkie udzielone informacje zostaną wykorzystane tylko do celów naukowych, będą analizowane i prezentowane jedynie w postaci zbiorczych zestawień statystycznych, w żaden sposób nie będą łączone z konkretną osobą. Udział w badaniu jest całkowicie dobrowolny i przeznaczony dla osób pełnoletnich.

Ankieta on-line na temat izolacji w pandemii koronawirusa. WYPEŁNIJ

 

TV

Historyczna zmiana warty pod Katownią, uroczyste przysięgi przed Dworem Artusa