Babcia już im nie pomoże. „Wnuki” czekają na ekstradycję

Jest ich trzech. Są obywatelami Niemiec. Metodą „na wnuczka” okradali przede wszystkim osoby starsze, obłowili się nawet na kilkaset tysięcy euro. Wydano na nich Europejski Nakaz Aresztowania, zatrzymali ich policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Czekają teraz na ekstradycję. W Polsce za tego typu przestępstwo grozi nawet 8 lat więzienia.

Babcia już im nie pomoże. „Wnuki” czekają na ekstradycję
A
A
data publikacji: 25 lutego 2016 r.
 

Kryminalni z Gdańska ustalili, że na terenie Trójmiasta ukrywają się trzej bracia, obywatele Niemiec, poszukiwani przez niemiecki Federalny Urząd Kryminalny. Nasi sąsiedzi wystawili za tymi osobami Europejski Nakaz Aresztowania, ponieważ podejrzewali tych mężczyzn o wielokrotne oszustwa tzw. metodą na wnuczka, których dokonywali na starszych osobach mieszkających w Niemczech. Cały proceder miał być prowadzony z terenu Polski, a straty pokrzywdzonych sięgały nawet kilkuset tysięcy euro.

Policjanci ustalili, że cała trójka będzie uczestniczyć w uroczystości rodzinnej w restauracji na terenie jednego z centrów handlowych w Gdańsku. Akcja zatrzymania musiała być przeprowadzona błyskawicznie, ponieważ z materiałów przekazanych przez policję niemiecką wynikało, że poszukiwani to osoby szczególnie niebezpieczne.

Informacje kryminalnych potwierdziły się. We wtorek wieczorem trzech przestępców podjechało swoimi luksusowymi samochodami w pobliże restauracji, gdzie zamierzali się bawić. Funkcjonariusze precyzyjnie wytypowali ich z grupy przebywających tam osób i sprawnie zatrzymali. Bracia w wieku 27, 31 i 33 lat byli zaskoczeni widokiem policjantów i nie stawiali oporu. Chcieli jeszcze wprowadzić w błąd policjantów, legitymując się fałszywymi włoskimi dokumentami, ale zostali zdemaskowani.

Policjanci przewieźli ich do aresztu. Obywatele Niemiec czekają na ekstradycję do swojego kraju, gdzie zostaną osądzeni. Polskie prawo przewiduje za tego typu przestępstwo nawet 8 lat pozbawienia wolności.

oprac. LK (0)
www.gdansk.pl
oprac. LK (0)
www.gdansk.pl