BLOG FORUM GDAŃSK. W weekend zapraszamy na relacje LIVE

Fake newsy, przekraczanie granic własnego „ja” czy profilowanie osobowości na podstawie śladów cyfrowych to tematy wybranych prelekcji podczas najważniejszej w Polsce konferencji dla blogerów/vlogerów i twórców internetowych. 8 edycja Blog Forum Gdańsk odbędzie się w weekend 23-24 września 2017, a tegorocznym hasłem przewodnim jest „przekraczanie granic”. Relacje LIVE z Blog Forum Gdańsk od soboty od godz. 11.00 na gdansk.pl
18.09.2017
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Blog Forum Gdańsk to wydarzenie, które przyciąga do naszego miasta nie tylko krajowych internautów. Tak było w ubiegłym roku

W Gdańsku zostaną przekroczone granice nie tylko geograficzne. Wśród blisko 300 uczestników z Polski gościć będą w Europejskim Centrum Solidarności mówcy z USA, Szwecji, Anglii, Wielkiej Brytanii, Węgier czy Francji. Michał Kosiński – naukowiec z Uniwersytetu Stanforda opowie o badaniach społecznych, w których używa autorskiej metody określania m.in. poglądów, zainteresowań i orientacji seksualnej na podstawie zostawianych w internecie wirtualnych śladów. Magdalena Gacyk - dziennikarka, socjolożka i tłumaczka z Doliny Krzemowej postara się odpowiedzieć na pytanie „Czy sztuczna inteligencja przekroczy granice człowieczeństwa?”.

- Co roku podczas Blog Forum Gdańsk staramy się poruszyć ważne społecznie tematy, podejmowane w środowisku twórców internetowych - tłumaczy Anna Zbierska, z-ca dyrektora Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Gdańsku, organizatora #BFGdansk. - W 2017 będą to z jednej strony m.in fake newsy i ich wpływ na społeczeństwo, a z drugiej - przekraczanie granic psychologicznych i kulturowych - dodaje.

Dzięki współpracy z Komisją Europejską w przestrzeni Europejskiego Centrum Solidarności będzie można zapoznać się z wystawą multimedialną, powstałą jako efekt wizyty studyjnej dziennikarzy i blogerów na wyspie Lesbos.

Po raz drugi partnerem strategicznym #BFGdansk jest T-Mobile Polska.

- W ramach ubiegłorocznej współpracy przygotowaliśmy wraz z Natalią Hatalską specjalny raport o polskiej blogosferze, który – jak widzimy – jest pobierany do dziś - mówi Małgorzata Rybak-Dowżyk, Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej T-Mobile Polska. - Dlatego i w tym roku, dyskutując nad kształtem Blog Forum Gdańsk edycja 2017, położyliśmy mocniejszy akcent na aspekt wymiany wiedzy. W efekcie tego powstała idea stworzenia warsztatów m.in. z twórczego pisania, współpracy z marką czy podstaw produkcji materiałów video, z których wiedza zebrana zostanie do ogólnodostępnego e-booka i specjalnej sekcji w serwisie Prowly. Mamy nadzieję, że dzięki temu, #BFG2017 będzie wartościowe nie tylko dla doświadczonych twórców, ale także dla tych którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z mediami – dodaje.

Wszystkie prelekcje oraz panele dyskusyjne będą transmitowane na stronie: www.blogforumgdansk.pl

Multimedia są dostępne pod linkiem https://blogforumgdansk.prowly.com/

Bieżąca komunikacja Blog Forum Gdańsk:

www.facebook.com/BlogForumGdansk

www.twitter.com/BlogForumGdansk

www.twitter.com/TMobilePolska

Kontakt dla mediów: BFGdansk: biuroprasowe@blogforumgdansk.pl

Blog Forum Gdańsk to najważniejsze w Polsce spotkanie blogerów/vlogerów i twórców internetowych. Jest nie tylko interdyscyplinarną konferencją, podczas której uczestnicy rozwijają swoje kompetencje, ale jest też okazją do szerokiego networkingu. Od 2010 roku #BFGdansk proponuje program na bardzo wysokim poziomie, który dzięki zaproszonym gościom – autorytetom w swoich dziedzinach – czyni z tego wydarzenia przestrzeń do rozważań na istotne tematy nie wyłącznie natury internetowej. Tradycją #BFGdansk jest zapraszanie nie tylko gości zagranicznych, którzy często w Polsce goszczą po raz pierwszy, ale także polskich uznanych reprezentantów świata komunikacji i mediów, naukowców czy autorów bestsellerów. Do tej pory, w 7-letniej historii, w Gdańsku gościli: Austin Kleon, Brian Solis, John Biggs, Clive Thompson, Michael Anti, Edwin Bendyk, Maria Czubaszek, o. Leon Knabit, Jurek Owsiak, Piotr Waglowski, prof. Jerzy Bralczyk, prof. Jerzy Vetulani, Grzegorz Miecugow, Filip Niedenthal, Sławomir Idziak, ks. Jacek Stryczek i wielu innych.

Od 2011 roku Miasto Gdańsk przyznaje nagrody w prestiżowym konkursie Blog Forum Gdańsk Award. W 3 kategoriach: Twórca Odpowiedzialny Społecznie, Marka Przyjazna Blogerom oraz Twórca Wpływowy dotychczasowymi laureatami byli: Maciej Budzich, Natalia Hatalska, Konrad Kruczkowski, Michał Szafrański, Jacek Kłosiński, Tomek Tomczyk. Wyróżnione w konkursie marki to: Orange Polska, Somersby.

Relacje LIVE z Blog Forum Gdańsk od soboty od godz. 11.00 na gdansk.pl

TV

To przedszkole jest wzorem