• Start
  • Wiadomości
  • Nie tylko gorąca zupa. Autobus SOS nadal pomaga osobom potrzebującym w Gdańsku

Nie tylko gorąca zupa. Autobus SOS nadal pomaga osobom potrzebującym w Gdańsku

Także w bieżącym roku działa „autobus SOS - pomoc” dla osób doświadczających bezdomności w Gdańsku. To w trosce o bezpieczeństwo oraz zdrowie potrzebujących osób, które z różnych przyczyn przebywają w miejscach niemieszkalnych w mieście.
07.01.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Autobus SOS w czasie jednego z postojów w Gdańsku
Autobus SOS w czasie jednego z postojów w Gdańsku
fot. Sławomir Kunkel z Towarzystwa Przystań


W czasie epidemii w pojeździe można otrzymać ciepłą zupę na wynos. Na miejscu osoby w kryzysie bezdomności otrzymują też informację o wsparciu dostępnym w Gdańsku oraz mogą się skonsultować z dyżurującym ratownikiem medycznym. W razie potrzeby obsługa autobusu wydaje też ciepłą odzież: czapki, kurtki, rękawiczki czy swetry. Pomoc świadczona jest z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i sanitarnych, obowiązujących w stanie pandemii.

Środki na działanie mobilnego wsparcia dla osób w kryzysie bezdomności, zabezpiecza Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Na zlecenie MOPR zadanie realizuje Towarzystwo Wspierania Potrzebujących „Przystań”.

 

Trzy przystanki autobusu

Osoby w kryzysie bezdomności otrzymują wsparcie codziennie, podczas postojów pojazdu:

  • ok. godz. 20.15 na pętli autobusowej przy stacji SKM na Przymorzu;
  • ok. godz. 21.15 na parkingu między rynkiem a komisariatem przy ul. Białej we Wrzeszczu;
  • ok. godz. 22.15 w zatoce autobusowej przy kinie „Krewetka” w Gdańsku.

Z mobilnego wsparcia korzysta każdego dnia średnio 60 potrzebujących osób. Dodajmy, że pojazdu użycza spółka Gdańskie Autobusy i Tramwaje.

 

Wnętrze gdańskiego autobusu S.O.S. - na pierwszym planie ratownik medyczny z talerzem gorącej zupy, wokół kilka osób korzystających z pomocy
W czasie epidemii w pojeździe można otrzymać ciepłą zupę na wynos. Na miejscu osoby w kryzysie bezdomności otrzymują też informację o wsparciu dostępnym w Gdańsku oraz mogą się skonsultować z dyżurującym ratownikiem medycznym
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl


Możesz pomóc osobie doświadczającej bezdomności
Informacje o osobach w kryzysie bezdomności prosimy kierować do: Samodzielnego Referatu Reintegracji MOPR przy ul. Wolności 16 w Gdańsku, tel.: 58 522 38 20 (pon., wt. i czw. w godz. 7.30 do 15.30, śr. w godz. 8.00 do 17.00, pt. w godz.7.30 do 14.30), także do Straży Miejskiej w Gdańsku tel.: 986 lub Policji tel.: 112 (w przypadkach interwencyjnych). Potrzebujący człowiek otrzyma kompleksową ofertę wsparcia.

Autor: Sylwia Ressel, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku

TV

“Węzły zwycięstwa” czyli wielkie zaplatanie siatek maskujących w ECS dla żołnierzy ukraińskich