• Start
  • Wiadomości
  • Apel prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz do premiera ws. sytuacji w oświacie

Apel prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz do premiera ws. sytuacji w oświacie

W piątek 19 kwietnia, do premiera Morawieckiego został wystosowany list, w którym prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz apeluje o rozwiązanie kryzysu w oświacie. W liście zwraca uwagę na sytuację maturzystów. W Gdańsku 3, 5 tysiąca uczniów może nie przystąpić do matury.
19.04.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz podczas wizyty u strajkujących nauczycieli w SP nr 58
Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz podczas wizyty u strajkujących nauczycieli w SP nr 58
zdj. Dominik Paszliński/gdansk.pl


Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz w swoim liście skierowanym do Pezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckego określiła obecną sytuację w szkolnictwie jako "największy we współczesnej historii chaos w polskiej oświacie". Apeluje do premiera o szybkie działania:

- W Gdańsku sytuacja jest dramatyczna. Spośród 33 szkół, w których maturzyści czekają na klasyfikację, strajk kontynuuje 27 placówek. Oznacza to, że do matury może nie przystąpić 3,5 tysiąca uczniów. Zapowiedź dalszych negocjacji w dna dni po przewidzianym przepisami terminie klasyfikowania uczniów ostatnich klas jest dla nich wyrokiem. Dlatego należy działać szybko. (…) Apeluję do Pana Premiera o natychmiastowe rozwiązanie największego we współczesnej historii Polski chaosu w polskiej oświacie – czytamy w liście.

Informację o apelu do premiera prezydent Gdańska zamieściła też na swoim facebookowym profilu.

Pełny tekst listu:

list_OK