• Start
  • Wiadomości
  • Aleksandra Dulkiewicz wróciła do obowiązków po wypadku: - To była dłuższa droga do pracy niż zwykle, ale się udało

Aleksandra Dulkiewicz wróciła do obowiązków po wypadku: - To była dłuższa droga do pracy niż zwykle, ale się udało

Krótkim wpisem na profilu Fb prezydent Aleksandra Dulkiewicz poinformowała mieszkańców Gdańska o powrocie do służbowych obowiązków. “To była dłuższa droga do pracy niż zwykle, ale się udało  Rękawy zakasane i zabieram się ostro do pracy. Dobrego poniedziałku”. Pani prezydent trasę z domu do Urzędu Miejskiego częściowo pokonała o kulach.
( Publikacja: 10.01.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Pierwsza narada z współpracownikami w UMG po ponad trzech tygodniach przerwy. Na pierwszym planie, po prawej stronie, Piotr Grzelak - zastępca prezydenta Gdańska
Pierwsza narada z współpracownikami w UMG po ponad trzech tygodniach przerwy. Na pierwszym planie, po prawej stronie, Piotr Grzelak - zastępca prezydenta Gdańska
Joanna Kubik/Urząd Miejski w Gdańsku

 

Wpisowi na prezydenckim Fb towarzyszą trzy zdjęcia. Na pierwszym Aleksandra Dulkiewicz idzie o kulach przy rondzie Targu Drzewnego. Na dwóch kolejnych - rozpoczyna poniedziałkową naradę z współpracownikami. 

Prezydent Gdańska wraca do zdrowia po złamaniu nogi, do którego doszło wskutek wypadku rowerowego, w piątek, 17 grudnia. Prezydent uczestniczyła w konferencji nt. systemu tras Rowerowych dla Gdańska obejmującego plany utworzenia systemu szybkich tras rowerowych. Wracając z tej konferencji, na rowerze, przewróciła się na Al. Zwycięstwa. Zwolnienie lekarskie trwało 23 dni. Teraz rozpoczyna się rehabilitacja. Zdaniem specjalistów, pełną sprawność ruchową prezydent Gdańska odzyska za około 12 miesięcy, ale wcześniej wróci do chodzenia bez kul.

 

Na jeden z wpisów na Fb Aleksandra Dulkiewicz odpowiedziała: “Na piechotę tylko kawałek, a potem samochód”
Na jeden z wpisów na Fb Aleksandra Dulkiewicz odpowiedziała: “Na piechotę tylko kawałek, a potem samochód”
Michał Wlazło/Urząd Miejski w Gdańsku

 

Pod poniedziałkowym wpisem na Fb w ciągu godziny pojawiło się prawie 2 tysiące lajków i niemal 150 komentarzy z życzeniami zdrowia. Na jeden z nich Aleksandra Dulkiewicz odpowiedziała: “Na piechotę tylko kawałek, a potem samochód”.

Aleksandra Dulkiewicz pierwsze dni po wypadku spędziła na oddziale ortopedii szpitala Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Z mieszkańcami kontaktowała się za pośrednictwem Facebooka. Jeszcze w dniu wypadku z humorem poinformowała o sytuacji.

"Złamanie w dwóch miejscach… tak się niestety skończyła moja ostatnia wyprawa rowerowa. I nie pozazdrościłam wcale Jackowi Jaśkowiakowi".

W ten sposób Aleksandra Dulkiewicz nawiązała do wypadku, jaki przytrafił się prezydentowi Poznania Jackowi Jaśkowiakowi, który poślizgnął się na oblodzonym chodniku i również złamał nogę. 

 

 

Do wypadku doszło, gdy Aleksandra Dulkiewicz wracała rowerem z Wrzeszcza do Śródmieścia, po konferencji prasowej.

 

 

Przed Bożym Narodzeniem był kolejny wpis Fb Aleksandry Dulkiewicz, z podziękowaniami dla personelu medycznego UCK i sympatyków.   

 

 

Poniedziałek, 10 stycznia - Aleksandra Dulkiewicz wraca do prezydenckich obowiązków. W głębi widoczny jest Alan Aleksandrowicz, zastępca prezydent Gdańska
Poniedziałek, 10 stycznia - Aleksandra Dulkiewicz wraca do prezydenckich obowiązków
Joanna Kubik/Urząd Miejski w Gdańsku