• Start
  • Wiadomości
  • Szczepienia w szpitalach tymczasowych? Również. Aktualna lista punktów w Trójmieście 

Aktualna lista punktów szczepień w Trójmieście. Szczepienia przeciw Covid-19 też w szpitalach tymczasowych  

Wiele przychodni w Gdańsku ma już zapełniony grafik szczepień do końca marca 2021 roku, ale są jeszcze takie, w których są wolne miejsca. NFZ przedstawił zaktualizowaną listę punktów w Trójmieście, które szczepić będą zarejestrowane osoby od 25 stycznia w ramach grupy „1” Narodowego Programu Szczepień.
21.01.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Szkalne drzwi, przez szybę widać ludzi
W Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych w Gdańsku można zapisać się na szczepienia przeciw Covid-19
                                                                                                                                                                                                          Fot. KFP

 

W Trójmieście aktualnie działa 109 punktów szczepień, w Gdańsku jest to 66 punktów, 37 w Gdyni i 6 w Sopocie. Na początku szczepieni będą w tych punktach seniorzy z przedziału wiekowego 70 plus.

Rejestracja na szczepienia przeciw Covid-19 ruszyła 15 stycznia - dla seniorów którzy ukończyli 80 lat. Od piątku, 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70 roku życia. Szczepienia dla zarejestrowanych seniorów rozpoczną się w poniedziałek 25 stycznia.

 

 

Niecały tydzień zapisów wystarczył, by wiele przychodni w Gdańsku zapełniło harmonogramy szczepień do 31 marca - powodem jest to, że przychodnie mają ograniczone możliwości - mogą szczepić 30 osób tygodniowo, tak obecnie przebiega dystrybucja szczepionek 

 

- Lista jest na razie zamknięta - mówi Dorota Penksyk, rejestratorka i administratorka w NZOZ “Przychodnia Kartuska” w Gdańsku. - Do 31 marca mamy już zapisanych pacjentów 80 plus, u nas szczepienia rozłożymy na trzy dni w tygodniu. Od kwietnia to będzie już 60 osób: ci na drugą dawkę i 30 nowych. Zapisy poszły sprawnie, w większości na listach  mamy naszych pacjentów zapisanych do przychodni. Nie wiemy, co z pacjentami 70 plus, którzy będą dzwonić od 22 stycznia. Będziemy prosić, aby się dowiadywali, jaka będzie strategia zapisów. 

Podobna sytuacja jest w Centrum Newmedica przy ulicy Polanki 117 - chętni do szczepień seniorzy są “rozpisani” do końca marca. Przychodnia na szczepienia zarezerwowała jeden dzień w tygodniu. 

 

 

Zapisać się na szczepienia można jeszcze w Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych w Gdańsku 

- Trwają zapisy i przygotowujemy się już do zapisów osób 70 plus od piątku - mówi Małgorzata Pisarewicz, rzecznik Szpitali Pomorskich do których należy m.ni PCChZ. - Mamy jako szpitale inne limity szczepionek niż przychodnie. Na pewno zaszczepimy wszystkie chętne osoby, które się zgłoszą. Obecnie tak organizujemy zapisy, aby przebiegało to bezpiecznie dla wszystkich, przede wszystkim aby osoby 80 plus nie stykały się z tymi, którzy przychodzą na drugą dawkę szczepionki.

Szczepienia populacyjne będą też prowadzić tzw. szpitale tymczasowe: w Sopocie w budynku sanatorium MSWiA przy ulicy Bitwy pod Płowcami oraz w Gdańsku na terenie AmberExpo. W przypadku szczepień nie obowiązuje jakakolwiek rejonizacja.

 

TV

XXVI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA