• Start
  • Wiadomości
  • Akcja "Dobra Paczka". Wsparcie dla gdańskich seniorek i seniorów

Akcja "Dobra Paczka". Wsparcie dla gdańskich seniorek i seniorów

Rusza akcja wsparcia seniorek i seniorów paczkami z żywnością i środkami czystości, która potrwa do końca roku. 2500 świątecznych paczek zostanie przekazanych gdańszczankom i gdańszczanom w wieku 70+, którzy nie korzystają ze wsparcia Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, ale oceniają swoją sytuację jako ciężką ze względów finansowych lub zdrowotnych.
15.12.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl


Miasto Gdańsk wspólnie z Fundacją Gdańską oraz parterami realizującymi działania społeczne i kulturalne na 35 gdańskich dzielnicach, wychodzą z ofertą do mieszkanek i mieszkańców powyżej 70 roku życia. W tym, wyjątkowo trudnym w tym roku, okresie świątecznym Fundacja Gdańska przekazuje 125 000 zł na zrobienie paczek z żywnością i środkami czystości.

Mamy na każdej gdańskiej dzielnicy asystenta mieszkańca, który zbiera zapotrzebowanie od seniorów i wykonuje potrzebne zakupy. Dostarczeniem zakupów zajmują się wolontariuszki i wolontariusze gotowi do pomocy osobom starszym w trakcie pandemii. Zapraszam do kontaktu i odebrania swojej paczki wszystkie osoby, które spełniają kryteria wieku i nie korzystają ze wsparcia MOPRU - mówi Paweł Buczyński - wiceprezes zarządu Fundacji Gdańskiej.

#GdańskPomaga

Akcja „Dobra Paczka” wpisuje się w szerszy system #GdańskPomaga realizowany w mieście od marca 2020 roku, który został stworzony na potrzeby walki z pandemią. Do tej pory w ramach systemu #GdańskPomaga zebrano ponad 500 000 zł, za które doposażono Domy Pomocy Społecznej oraz organizacje pozarządowe zajmujące się osobami w trudnej sytuacji. W tym celu zakupiono i przekazano m.in. 207 tys. rękawiczek, 21 tys. maseczek czy blisko 8 tys. fartuchów. Gdańsk Pomaga to też system pośrednictwa pomiędzy osobami, które potrzebują pomocy, a instytucjami publicznymi i organizacjami społecznymi, które taką pomoc świadczą.

Od listopada do systemu wparcia Gdańsk Pomaga dołożono nowy moduł realizowany jako program „Wspieraj Seniora” zainicjowany przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, a prowadzony przez Wojewodę Pomorskiego przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. W ramach tego modułu pomoc jest udzielana osobom powyżej 70 roku życia, którym oferowana jest pomoc w zrobieniu zakupów, wyprowadzeniu zwierząt domowych, ale również innych, indywidualnych potrzebach zgłaszanych przez seniorów.

Jeżeli chcesz otrzymać paczkę zadzwoń 500 218 337 lub poproś kogoś o wsparcie w wypełnianiu formularza.

Sprawdź mapę Gdańska z podziałem na dzielnice oraz kontaktem do asystentów dzielnicowych - gdanskpomaga.pl