• Start
  • Wiadomości
  • Akcja "Dobra Paczka". Wsparcie dla gdańskich seniorek i seniorów

Akcja "Dobra Paczka". Wsparcie dla gdańskich seniorek i seniorów

Rusza akcja wsparcia seniorek i seniorów paczkami z żywnością i środkami czystości, która potrwa do końca roku. 2500 świątecznych paczek zostanie przekazanych gdańszczankom i gdańszczanom w wieku 70+, którzy nie korzystają ze wsparcia Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, ale oceniają swoją sytuację jako ciężką ze względów finansowych lub zdrowotnych.
( 15.12.2020 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl


Miasto Gdańsk wspólnie z Fundacją Gdańską oraz parterami realizującymi działania społeczne i kulturalne na 35 gdańskich dzielnicach, wychodzą z ofertą do mieszkanek i mieszkańców powyżej 70 roku życia. W tym, wyjątkowo trudnym w tym roku, okresie świątecznym Fundacja Gdańska przekazuje 125 000 zł na zrobienie paczek z żywnością i środkami czystości.

Mamy na każdej gdańskiej dzielnicy asystenta mieszkańca, który zbiera zapotrzebowanie od seniorów i wykonuje potrzebne zakupy. Dostarczeniem zakupów zajmują się wolontariuszki i wolontariusze gotowi do pomocy osobom starszym w trakcie pandemii. Zapraszam do kontaktu i odebrania swojej paczki wszystkie osoby, które spełniają kryteria wieku i nie korzystają ze wsparcia MOPRU - mówi Paweł Buczyński - wiceprezes zarządu Fundacji Gdańskiej.

#GdańskPomaga

Akcja „Dobra Paczka” wpisuje się w szerszy system #GdańskPomaga realizowany w mieście od marca 2020 roku, który został stworzony na potrzeby walki z pandemią. Do tej pory w ramach systemu #GdańskPomaga zebrano ponad 500 000 zł, za które doposażono Domy Pomocy Społecznej oraz organizacje pozarządowe zajmujące się osobami w trudnej sytuacji. W tym celu zakupiono i przekazano m.in. 207 tys. rękawiczek, 21 tys. maseczek czy blisko 8 tys. fartuchów. Gdańsk Pomaga to też system pośrednictwa pomiędzy osobami, które potrzebują pomocy, a instytucjami publicznymi i organizacjami społecznymi, które taką pomoc świadczą.

Od listopada do systemu wparcia Gdańsk Pomaga dołożono nowy moduł realizowany jako program „Wspieraj Seniora” zainicjowany przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, a prowadzony przez Wojewodę Pomorskiego przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. W ramach tego modułu pomoc jest udzielana osobom powyżej 70 roku życia, którym oferowana jest pomoc w zrobieniu zakupów, wyprowadzeniu zwierząt domowych, ale również innych, indywidualnych potrzebach zgłaszanych przez seniorów.

Jeżeli chcesz otrzymać paczkę zadzwoń 500 218 337 lub poproś kogoś o wsparcie w wypełnianiu formularza.

Sprawdź mapę Gdańska z podziałem na dzielnice oraz kontaktem do asystentów dzielnicowych - gdanskpomaga.pl