• Start
  • Wiadomości
  • Piotr Grzelak i Wojciech Błaszkowski kolejnymi kandydatami Pawła Adamowicza do Rady Miasta

Piotr Grzelak i Wojciech Błaszkowski kolejnymi kandydatami Pawła Adamowicza do Rady Miasta

W sobotę, 11 sierpnia, w Parku de Gaulle'a we Wrzeszczu Paweł Adamowicz przedstawił kandydatów ze swojego komitetu wyborczego do Rady Miasta Gdańska w okręgu wyborczym nr 4. Zostali nimi Piotr Grzelak i Wojciech Błaszkowski. - Ważne jest, aby radnymi były osoby z doświadczeniem zawodowym, doświadczeniem życiowym, z dorobkiem osobistym - mówił o swoich kandydatach prezydent Adamowicz.
11.08.2018
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Na zdjęciu od lewej: Wojciech Błaszkowski, Paweł Adamowicz, Piotr Grzelak
Na zdjęciu od lewej: Wojciech Błaszkowski, Paweł Adamowicz, Piotr Grzelak
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

- Kandydat na prezydenta miasta Gdańska, prezydent Gdańska musi mieć oparcie większości w Radzie Miasta Gdańska. Ważne jest, aby radnymi były osoby z doświadczeniem zawodowym, doświadczeniem życiowym, z dorobkiem osobistym. By przychodzili do Rady Miasta z pewnym przygotowaniem. Rada Miasta to nie nie jest miejsce dla dyletantów, to miejsce, do którego powinny przyjść osoby ukształtowane.

Kandydatami Pawła Adamowicza w okręgu wyborczym nr 4 (Wrzeszcz Dolny, Wrzeszcz Górny, Brętowo, Młyniska, Strzyża) zostali Piotr Grzelak i Wojciech Błaszkowski.

- Piotr Grzelak, ojciec trójki dzieci, wspaniała żona. Skończył socjologię i ekonomię. Był radnym miasta Gdańska, od czterech lat jest wiceprezydentem Gdańska odpowiedzialnym za najtrudniejszą dziedzinę w każdym mieście, którą są sprawy komunalne, a więc sprawy codzienne. Piotr Grzelak ma fantastyczny pomysł dla gdańszczanek i gdańszczan, jeżeli zrealizuje ten pomysł, Gdańsk będzie w czołówce bezpiecznych miast - przedstawił pierwszego ze swoich kandydatów Paweł Adamowicz.

- Całą swoją młodość spędziłem we Wrzeszczu przy ulicy Kościuszki, chodziłem do szkoły podstawowej numer 24 przy ulicy Lili Wenedy, znam doskonale Dolny Wrzeszcz. Od sześciu lat mieszkam z rodziną w Górnym Wrzeszczu. To Wrzeszcz jest naszym miejscem na ziemi, tutaj chodzimy do lasu, tutaj jeździmy na rowerach, gramy w piłkę - mówił Grzelak, po czym przeszedł do swojego pomysłu dotyczącego bezpieczeństwa na drogach. - Jako tacie trójki dzieci szczególnie bliskie jest mi bezpieczeństwo na drogach. Cel: zero wypadków z udziałem pieszych i rowerzystów jesteśmy w stanie osiągnąć. Norwegia, Szwecja to kraje, którym udało się ten cel osiągnąć. W najbliższym czasie i my powinniśmy go zrealizować.

Piotr Grzelak przytoczył liczby. W 2007 i 2009 roku w Gdańsku na 100 tys. mieszkańców zginęło 15 pieszych bądź rowerzystów, w 2017 roku już tylko 8 ofiar śmiertelnych.

Jak cel ma być uzyskany?

- Uspokajanie ruchu, wprowadzanie skrzyżowań równoległych, strefy 30, ograniczenia fizyczne, zmiany w organizacji ruchu. To są elementy, które w najbliższym czasie będziemy wprowadzać - wyliczał Grzelak.


- Wojciech Błaszkowski, radny miasta Gdańska trzech kadencji, przewodniczący komisji edukacji poprzedniej kadencji, teraz wiceprzewodniczący rady miasta Gdańska, jest też związany i wychowany we Wrzeszczu. Z wykształcenia nauczyciel akademicki, dzisiaj zarządzający dużym sektorem edukacji podstawowej. Wojciech Błaszkowski gwarantuje najwyższy poziom edukacji w Gdańsku - Paweł Adamowicz przedstawiał drugiego z kandydatów.

- To ogromna przyjemność i satysfakcja móc kandydować z komitetu Pawła Adamowicza, komitetu niepartyjnego, komitetu człowieka niezwykle przyzwoitego, ale przede wszystkim człowieka, który niezwykle sprawnie i skutecznie zarządza naszym miastem. W różnych rankingach, przedstawiających jakość życia, Gdańsk od lat zajmuje czołowe miejsce w Polsce, ale też w Europie. Nie ukrywajmy, to jest głównie zasługa prezydenta Pawła Adamowicza - mówił Błaszkowski. - W Gdańsku realizowanych jest wiele inwestycji, bardzo ważnych, wielkich i spektakularnych, ale także mniejszych bliskich zwykłemu obywatelowi, inwestycji w kapitał ludzki. W takich dzielnicach, jak Wrzeszcz Dolny, Wrzeszcz Górny, Brętowo, Młyniska, Strzyża potrzeba wielu inwestycji, które integrowałyby społeczność lokalną z danym miejscem i ze sobą. Kiedy społeczność jest zintegrowana, to stanowi dużą siłę. Pan prezydent powtarza tezę, z którą ja się zgadzam w stu procentach, że musimy przede wszystkim zadbać o najmłodszych i najstarszych. Dla najmłodszych powstają place zabaw, zwiększa się dostępność do basenów, powstają boiska przy szkołach. Dla osób starszych oferta jest coraz bogatsza, powstają kluby sąsiedzkie, kluby seniora.

Obaj kandydaci zawiesili swoje członkostwo w Platformie Obywatelskiej.

 

 

TV

XXVI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA