AP Orlen walczy o finał Pucharu Polski

W środę, 24 kwietnia, piłkarki AP Orlen Gdańsk rozegrają mecz półfinału Pucharu Polski ze Śląskiem Wrocław. Spotkanie odbędzie się na stadionie przy ul. Traugutta 29, początek o godz. 17:00. Wstęp wolny.
23.04.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Na zdjęciu widać mecz piłki nożnej kobiet. Trzy zawodniczki w czarnych strojach i jedna w białym walczą o piłkę. Wydaje się, że zawodniczka w białym stroju wykonuje ruch w stronę piłki, przygotowując się do strzału lub podania, a jedna z zawodniczek w czarnym stroju próbuje ją zablokować. Na tle widać trybuny stadionu
Piłkarki AP Orlen (w czarnych strojach) w marcowym meczu ekstraligi przeciwko Pogoni Szczecin
fot. Piotr Wittman / www.gdansk.pl

Bojowe nastawienie 

Mecze półfinałowe kobiecego Pucharu Polski w piłce nożnej odbędą się w środę, 24 kwietnia. O awansie decyduje jeden mecz. O finał, który zaplanowano na 19 maja, rywalizują:

  • UKS SMS Łódź - GKS Katowice
  • AP Orlen Gdańsk - Śląsk Wrocław

- Nastawienie jest bojowe. Mamy wspólny cel: wygrać i zagrać znowu w finale, ale tym razem chcemy zdobyć puchar! Musimy zagrać tak samo albo i lepiej, tak jak w ostatnich meczach, bo jesteśmy dobrze przygotowane - przekonuje Julia Formela, piłkarka gdańskiej drużyny.

AP Orlen faworytem

W ekstralidze zespoły mają za sobą po 17 meczów. Prowadzi GKS Katowice (41 punktów), przed Pogonią Szczecin (38), AP Orlen (32), UKS SMS i Czarnymi Sosnowiec (po 31). Na szóstej pozycji jest Śląsk (27). 

Z racji miejsca w tabeli faworytkami gdańsko-wrocławskiej pary wydają się być piłkarki AP Orlen. Pamiętać jednak trzeba, że jesienią w lidze gdańszczanki zostały rozbite u siebie przez Śląsk 0:3.

Spotkanie odbędzie się w środę, 24 kwietnia, o godz. 17.00 na stadionie przy ul. Traugutta 29. Wstęp bezpłatny.

 

TV

79. rocznica zakończenia II wojny światowej