AP Ladies Gdańsk zaprasza dziewczynki na treningi. Pierwsze zajęcia w poniedziałek, 18 września

AP Ladies Gdańsk to nowy projekt Akademii Piłkarskiej Lechii Gdańsk. Tym razem skierowany do dziewczynek z roczników 2012-2015. Otwarte zajęcia piłkarskie odbywać będą od 18 września w każdy poniedziałek i czwartek w godzinach od 16:00 do 17:30 na sztucznej murawie przy ul. Traugutta 29.
12.09.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Trzy dziewczyny w różnym wzroście w biało-zielonych strojach stoi na murawie, pod ręką każda trzyma piłkę do piłki nożnej. W tle trybuny z napisem LECHIA
Do nowego projektu Akademia Lechii Gdańsk zapraszane są dziewczynki w rocznikach 2012-2015
fot. lechia.pl

Propozycja dla dziewczynek

Akademia Piłkarska Lechii Gdańsk zajmuje się szkoleniem młodych piłkarzy, do tej pory były to zespoły, w których występowali chłopcy od 9 do 19 roku życia oraz drużyna kobieca grająca w trzeciej lidze. AP Ladies Gdańsk to nowa inicjatywa Akademii Lechii Gdańsk - tym razem skierowana do dziewczynek.

- Jako Lechia Gdańsk musimy otwierać się szerzej na naszą gdańską społeczność. Na stadionie podczas meczów pierwszego zespołu widzimy bardzo dużo dziewczynek, które dopingują biało-zielonych i bardzo mocno identyfikują się z tymi barwami. Do tej pory nie miały przestrzeni do realizacji swoich marzeń, aby – także na murawie - stać się częścią tej drużyny. Nasz projekt spowoduje, że te młode wojowniczki jeszcze bardziej zżyją się z biało-zieloną rodziną. Uważam, że szkolenie dziewczynek jest ważne również z perspektywy zwiększania dostępności futbolu dla różnych grup społecznych - mówi Paweł Wolański, dyrektor Akademii Lechii Gdańsk.

Początek kolejnych inicjatyw

Akademia Lechii Gdańsk dokonała wnikliwej analizy rynku. Mimo mnogości szkółek piłkarskich na Pomorzu, cały czas zauważyć można spory potencjał. Projekt dla dziewczynek z roczników 2012-2015 ma być początkiem dla kolejnych ciekawych inicjatyw.

- Miałem bardzo dużo zapytań od rodziców na temat tego czy Lechia organizuje treningi dla dziewczynek. Do tej pory były one przyjmowane jedynie do grup naborowych. Z czasem, przez brak ciągłości szkolenia dla tej grupy w Lechii, były odsyłane do innych klubów. To niepotrzebny cios dla dziecka, a patrząc z perspektywy klubu, niepotrzebna utrata sportowego potencjału - dodaje Paweł Wolański.

Pierwsze otwarte zajęcia dla wszystkich chętnych dziewczynek z roczników 2012-2015 odbędą się w poniedziałek, 18 września. Kolejne do 12 października - w każdy poniedziałek i czwartek w godzinach od 16:00 do 17:30. Podczas treningów przy ul. Traugutta 29 (boisko sztuczne) trenerzy wyselekcjonują docelową grupę szkoleniową, która od 1 listopada rozpocznie treningi w pełnym wymiarze - trzech zajęć tygodniowo.

 

TV

II dzień Zjazdu Hanzy w Gdańsku. Jarmark i Szczyt Burmistrzów