• Start
  • Wiadomości
  • Gdańsk Business Week 2021 online. Rekrutacja dla przedsiębiorczych nastolatków trwa

Gdańsk Business Week 2021 online. Rekrutacja dla przedsiębiorczych nastolatków trwa

Pięć dni wypełnionych warsztatami, symulacja prowadzenia własnej firmy, spotkania z “prawdziwymi” menedżerami i mnóstwo dobrej zabawy z rówieśnikami, a wszystko to po angielsku, bezpłatnie i online - rozpoczęła się rekrutacja do programu Gdańsk Business Week 2021. Organizatorzy zapraszają do udziału młodzież w wieku 15-19 lat. Zapisy do 2 czerwca, decyduje kolejność zgłoszeń!
28.05.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Gala jednej ze stacjonarnych edycji Gdańsk Business Week
Gala jednej ze stacjonarnych edycji Gdańsk Business Week
Fot. GIP Starter

 

Gdańsk Business Week (GBW) to kilkudniowy intensywny i międzynarodowy letni obóz przedsiębiorczości dla młodzieży w wieku 15-19 lat, prowadzony w języku angielskim przez grupę, w głównej mierze, amerykańskich menedżerów. Od 2011 roku prowadzony stacjonarnie w Gdańsku, w tym roku, z racji sytuacji pandemicznej odbędzie się w przestrzeni wirtualnej.

 

Rozwiń swój angielski w międzynarodowym środowisku

Tegoroczne wydarzenie będzie realizowane przez twórcę i właściciela licencji programu - amerykański Washington Business Week, prowadzony przez Foundation for Private Enterprise Education. Wszystkie osoby, które zgłoszą się poprzez stronę Gdańsk Business Week będą mogły wziąć udział w wirtualnym obozie całkowicie bezpłatnie.

- Podczas tych kilku dni młodzież nie tylko ma szansę rozwinąć kompetencje przedsiębiorcze, ale także przejedzie intensywny kurs języka angielskiego, ponieważ wszystkie zajęcia odbywają się w tym języku - tłumaczy Anna Zielińska-Fedoruk, koordynatorka GBW z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER. - Dzięki Gdańsk Business Week młodzi ludzie mają okazję uczyć się i rozwijać pod okiem polskich i amerykańskich ekspertów ze świata biznesu. Tegoroczna edycja online otwiera dla nich całkiem nowe możliwości: dużo bardziej zróżnicowane środowisko, więcej uczestników z innych krajów. W świecie wirtualnym nie ma granic! Jedynym minusem dla polskich uczestników może być fakt, tegoroczne wirtualne obozy są w większej mierze częścią amerykańskiego programu Washington Business Week, dlatego godziny wirtualnych spotkań dostosowane będą do lokalnego czasu stanu Washington. Polscy uczestnicy będą musieli zmierzyć się z obecnością na obozie w godzinach 17:30-23:00.

Językowe obozy przedsiębiorczości przez całe wakacje

Gdańsk Business Week 2021 to 5 dni pełnych warsztatów z przedsiębiorczości i symulacji biznesowych. Program ma na celu podnoszenie kompetencji menedżerskich u młodych ludzi, m.in. poprzez rozwój umiejętności współpracy, zarządzania czasem, rozwijania zdolności przywódczych oraz umiejętności miękkich. Na uczestników i uczestniczki czeka:

  • 5  terminów obozów od czerwca do sierpnia 2021
  • 4 zróżnicowane ścieżki tematyczne (biznesowa, dla zaawansowanych, czysta energia i opieka zdrowotna)
  • międzynarodowa grupa uczestników (m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Włoch, Gruzji, Białorusi i Polski)
  • obóz całkowicie w języku angielskim, przy wsparciu amerykańskich menedżerów i wolontariuszy
  • wykorzystanie nowego programu symulacji biznesowej WILE
  • uczestnikom zarejestrowanym przez stronę internetową GBW zaproponujemy pod koniec wakacji warsztaty w budynku Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER o tematyce biznesowej

- Do tej pory w wakacjach z biznesem w Gdańsku wzięło udział blisko 900 osób. Co roku w programie uczestniczy ok. 100 młodych ludzi. W tym roku na każdym z obozów również może uczestniczyć do 100 uczestników z całego świata – dla każdego kraju obowiązuje jednak limit zgłoszeń dlatego nie warto zwlekać z zapisem! – zaprasza Tomasz Szymczak, Prezes Inkubatora STARTER.

Rekrutacja na stronie internetowej GBW rozpoczęła się 17 maja i potrwa do 2 czerwca. Organizatorzy radzą, by nie czekać do ostatniej chwili, ponieważ o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Możliwe będzie przedłużenie rekrutacji na terminy lipcowe i sierpniowe, o ile nie wyczerpie się limit uczestników.

GBW 800x533

 

Na osoby, które zgłoszą swój udział, czekają ciekawe konkursy prowadzone na social mediach GBW oraz warsztat biznesowy zorganizowany w budynku Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER pod koniec wakacji.

Celem programu jest rozwinięcie wiedzy uczestników z zakresu biznesu i przedsiębiorczości, podniesienie ich motywacji zawodowej oraz dopasowanie kompetencji do potrzeb rynku pracy. Poprzednie edycje stacjonarne Gdańsk Business Week pokazały, że kurs kształtuje także szereg kompetencji miękkich uczestników, takich jak umiejętność pracy w zespole czy autoprezentacji oraz wpływa pozytywnie na ich rozwój pewności siebie i wiary we własne możliwości. Wierzymy, że w przyszłym roku 2022, spotkamy się wszyscy na miejscu, w Gdańsku!

Na Gdańsk Business Week 2021 online zapraszają Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER, Miasto Gdańsk, Washington Business Week i Samorząd Województwa Pomorskiego, InvestGDA – Złoty Partner, Invest in Pomerania – Brązowy Partner oraz Pracodawcy Pomorza.

 

TV

Dobiega końca realizacja zakładu termicznej obróbki odpadów