• Start
  • Wiadomości
  • 761. Jarmark św. Dominika dobiegł końca. Trwają prace porządkowe i przywracanie ruchu

761. Jarmark św. Dominika dobiegł końca. Trwają prace porządkowe i przywracanie ruchu

Po trzech tygodniach radosnego święta handlu, rozrywki i kultury zakończył się 761. Jarmark św. Dominika. Z ulic Głównego Miasta znikają charakterystyczne domki oraz mniejsza infrastruktura targowa. Prace porządkowe potrwają do 26 sierpnia.
17.08.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Te charakterystyczne domki, w których wystawcy w ramach 761. Jarmarku św. Dominika oferowali swoje produkty, już znikają z gdańskiego krajobrazu. Powrócą za rok
Te charakterystyczne domki, w których wystawcy w ramach 761. Jarmarku św. Dominika oferowali swoje produkty, już znikają z gdańskiego krajobrazu. Powrócą za rok
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

 

- Prace porządkowe rozpoczęliśmy jeszcze w niedzielę, wtedy m.in. zebrane zostały ławy oraz parasole - informuje Dariusz Słodkowski, Zastępca Dyrektora Operacyjnego Międzynarodowych Targów Gdańskich. - Większość wystawców oferujących rzemiosło i sztukę wyjechała jeszcze w niedzielę wieczorem, natomiast gastronomia opuściła stoiska w poniedziałek, w godzinach popołudniowych.

Także w poniedziałek, 16 sierpnia, rozpoczęło się sprzątania terenu Jarmarku - już od godziny 5:00 rano. Prace potrwają do 26 sierpnia.

- Koncentrujemy się w pierwszej kolejności na udrożnieniu ruchu na terenie Długich Ogrodów, demontując strefę kolekcjonerów oraz antyków. W kolejnych dniach będziemy przywracali kluczowe dla ruchu ulice Głównego Miasta - jeśli tylko będzie to możliwe będziemy otwierać ulice na bieżąco. Natomiast w kolejnych tygodniach będziemy pracowali jeszcze nad przywróceniem zieleni oraz małej architektury - dodaje Dariusz Słodkowski.

Na informację, ile osób odwiedziło tegoroczny Jarmark św. Dominika trzeba jeszcze trochę poczekać. Międzynarodowe Targi Gdańskie czekają na statystyki, które przygotowuje partner wydarzenia, Pomorski Instytut Naukowy im. Profesora Brunona Synaka. Wiadomo natomiast, ile osób skorzystało z Mobilnego Punktu Szczepień przeciwko COVID-19, który stanął przy ulicy Korzennej w Gdańsku - to już ponad 2500 osób. Będzie jeszcze więcej, bo pomimo zakończenia Jarmarku św. Dominika, plenerowy punkt szczepień działa dalej.

- Plenerowy punkt szczepień na Jarmarku św. Dominika cieszył się dużym zainteresowaniem. Do 14 sierpnia zaszczepiliśmy 2501 osób. W związku z tym postanowiliśmy przedłużyć pracę punktu do piątku, 20 sierpnia - informuje Urszula Krajewska z działu PR i komunikacji COPERNICUS Podmiotu Leczniczego, odpowiedzialnegp za przeprowadzanie szczepień.

Szczepienie odbywa się „od ręki” - bez wcześniejszych zapisów i wyznaczania terminów. To propozycja dla każdego kto ukończył 18. rok życia, niezależnie od miejsca zamieszkania. Wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty. W punkcie można skorzystać z podania dwudawkowej szczepionki firmy Pfizer lub jednodawkowej firmy Johnson& Johnson, codziennie w godzinach 10:00-20:00.

 

TV

Zjazd Hanzy, dzień III. Bakalie, muzyka i nowe nabrzeże