PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

61. Ogólnopolski Konkurs Poetycki o Laur Czerwonej Róży. Jury czeka na prace do 1 października

61. Ogólnopolski Konkurs Poetycki o Laur Czerwonej Róży. Jury czeka na prace do 1 października
W otwartym konkursie o Laur Czerwonej Róży mogą się zmierzyć artyści pełnoletni z całej Polski. Nie ma też znaczenia ich przynależność do związków czy stowarzyszeń twórczych. Na młodszych poetów, ze szkół ponadpodstawowych z Gdańska, czekają laury w 8. edycji Pąku Czerwonej Róży. Tematyka prac w obu konkursach jest dowolna. Prace można przysyłać do 1 października. Gala odbędzie się 23 października.
GTPS Czerwona Róża 2020 - to konkurs otwarty dla poetów i poetek z całej Polski.
GTPS Czerwona Róża 2020 - to konkurs otwarty dla poetów i poetek z całej Polski.
mat. pras.

 

Konkurs jest organizowany przez Gdańskie Towarzystwo Przyjaciół Sztuki (GTPS) od połowy lat 90. i na stałe wpisał się w coroczne działanie kulturalne stowarzyszenia oraz kalendarz ogólnopolskich konkursów poetyckich. Wśród laureatów znaleźli się między innymi: Ernest Bryll, Jerzy Afanasjew, Mieczysław Czychowski, Andrzej Krzysztof Waśkiewicz, Wojciech Boros, Tadeusz Dąbrowski czy Paweł Podlipniak.

W Jury tegorocznej edycji zasiadają: Gabriela Szubstarska, Jarosław Trześniewski-Kwiecień, Jakobe Mansztajn. Honorowym patronem konkursu jest Ernest Bryll. Organizator przewiduje również nagrody finansowe, których podział jest w gestii jury - nagroda główna wynosi 2000 zł.

Nagrodzone wiersze zostaną też opublikowane w dwumiesięczniku społeczno-kulturalnym „Autograf” i ewentualnie w innych czasopismach. Przewiduje się także wydanie osobnego zbioru.

Dla zwycięzców 8. edycji konkursu Pąk Czerwonej Róży, dedykowanej uczniom szkół ponadpodstawowych z Gdańska, przewidziano nagrody rzeczowe.  

Nabór prac potrwa od 31 sierpnia do 1 października (nie decyduje data stempla pocztowego). Prace można także dostarczać do skrzynki pocztowej wewnątrz budynku Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki. 

Gala rozdania nagród odbędzie się 23 października w siedzibie organizatora – Galerii „PUNKT” GTPS, ul. Chlebnicka 2.

Regulamin oraz karty zgłoszeń dostępne są na www.gtps.art.pl

Konkurs dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

 

 

oprac. AUwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl