PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.

57. Bieg Westerplatte - wyjątkowa impreza i miejsce. Trwają zapisy! Nie zwlekaj! MAPA BIEGU

57. Bieg Westerplatte - wyjątkowa impreza i miejsce. Trwają zapisy! Nie zwlekaj! MAPA BIEGU
To jeden z najstarszych biegów w Polsce i do tego w wyjątkowym miejscu. Dla wielu uczestników był i jest symbolem pamięci, historii, drogi od wojny do wolności. 14 września br. odbędzie się 57. Bieg Westerplatte na dystansie 10 km. Właśnie ruszyły zapisy!
Ruszyły zapisy na 57. Bieg Westerplatte. Nie czekaj, ilość miejsc ograniczona.
Ruszyły zapisy na 57. Bieg Westerplatte. Nie czekaj, ilość miejsc ograniczona.
Gdański Ośrodek Sportu

Bieg Westerplatte to impreza z niezwykłą tradycją, często z wyjątkową historią osób, które podejmują wysiłek przygotowania i pokonania dystansu 10 km. Limit uczestników na trasie biegu wynosi 3900 osób, więc nie ma na co czekać. Dlatego warto nie odkładać decyzji o starcie na ostatnią chwilę. Koszt rejestracji przez cały czas trwania zapisów wynosi 30 PLN.

Start imprezy odbędzie się w miejscu, gdzie wybuchła II Wojna Światowa, czyli zawodnicy ruszą spod Pomnika Obrońców Wybrzeża Września 1939 roku. Meta zlokalizowana będzie tam, skąd przyszła wolność, czyli przy Stoczni Gdańskiej i Europejskim Centrum Solidarności.

Po drodze do mety biegacze pokonają m.in. most Siennicki i kładkę nad Motławą. Sama meta znajdzie się na terenie Stoczni Gdańskiej, przy Europejskim Centrum Solidarności. Tam zaś na każdego, kto ukończy zawody, będzie czekał pamiątkowy, odlewany medal z miejscem na wygrawerowanie osiągniętego wyniku.


MAPA 57. BIEGU WESTERPLATTE (kliknij w mapę, aby powiększyć)

mapa_Bieg_Westerplatte mala

 

- Nie wyobrażam sobie sezonu biegowego bez Biegu Westerplatte. To obowiązkowa impreza w kalendarzu każdego biegacza, zwłaszcza mieszkańca Gdańska – mówi Agnieszka Kamińska, biegaczka z Trójmiasta.

W ubiegłorocznej imprezie Biegu Westerplatte wystartowała rekordowa liczba 3480 zawodników. Zwyciężył Sebastian Wąsicki z czasem 32 minuty i 24 sekundy. To było jego trzecie podium w tej imprezie. Wśród pań najszybsza była Andżelika Dzięgiel z wynikiem 35:06. Trasa 10‑kilometrowego biegu posiada atest PZLA.

Organizowany przez miasto Gdańsk, Gdański Ośrodek Sportu wspólnie z Radiem Gdańsk bieg jest jednym z najpopularniejszych w Polsce.

Zapisy: formularz zgłoszeniowy

Zobacz film z 56. Biegu Westerplatte 

 

 

oprac. ADwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. AD - najnowsze
oprac. ADwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. AD - najnowsze