• Start
  • Wiadomości
  • 30. Finał WOŚP w Gdańsku. Jaki będzie? Rozmowa z organizatorami – środa godz. 10.00

30. Finał WOŚP w Gdańsku. Jaki będzie? Rozmowa z organizatorami – środa godz. 10.00

Jak będzie wyglądał gdański Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Jakie atrakcje przygotowano i jak można wesprzeć zbiórkę WOŚP? O szczegółach porozmawiamy z naszymi gośćmi w programie „Wszystkie Strony Miasta” - emisja środa, 26 stycznia o godz. 10.00.
( Publikacja: 25.01.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Serce WOŚP ustawione przed siedzibą rady Miasta Gdańska w czasie ubiegłorocznego finału
Serce WOŚP ustawione przed siedzibą rady Miasta Gdańska w czasie ubiegłorocznego finału
zdj. Dominik Paszliński/gdansk.pl


Już po raz trzydziesty zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Finał odbędzie się 30 stycznia w Warszawie, ale też w różnych innych miastach będzie można włączyć się w niesienie pomocy. W tym roku datki zbierane będą na wsparcie niezwykle ważnej diagnostyki oraz leczenia wzroku u dzieci. Rokrocznie na oddziałach okulistyki dziecięcej hospitalizowanych jest kilkanaście tysięcy pacjentów. Jednymi z najczęstszych powodów, dla których dzieci trafiają do lekarzy specjalistów, są jaskra, zaćma, różnego rodzaju urazy, anomalie rozwojowe i nowotwory. Wiele z tych schorzeń wymaga wykonania zabiegów operacyjnych. W 2019 roku przeprowadzono ich blisko 650. Nowoczesny sprzęt jest więc niezwykle istotny.


Jak w Gdańsku będziemy wspierać ten szczytny cel? Gdzie odbywać się będą wydarzenia? Kto zagra na koncercie na Ołowiance? Czy można jeszcze zostać wolontariuszem? Te pytania na pewno zadamy naszym gościom w programie „Wszystkie Strony Miasta”.

Nasze zaproszenie do studia gdansk.pl przyjęli:

  • Dawid Jastrzębski - Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku
  • Karol Gzyl – Fundacja Gdańska


Zapytamy naszych gości też o to, jak w tym roku będzie wyglądać i gdzie będzie usytuowane gdańskie miasteczko WOŚP. Przedstawimy też różne przedmioty, wydarzenia i usługi, które można wylicytować w miejskich aukcjach.

„Wszystkie Strony Miasta” o WOŚP – emisja środa, 26 stycznia godz. 10.00 na portalu gdansk.pl. Zapraszamy!