• Start
  • Wiadomości
  • 24 rodziny na swoim. Zobacz jak wygląda pomoc mieszkaniowa miasta dla gdańszczan

24 rodziny na swoim. Zobacz jak wygląda pomoc mieszkaniowa miasta dla gdańszczan

Kolejne gdańskie rodziny, oczekujące na pomoc mieszkaniową z zasobów gminy, otrzymały właśnie klucze do swoich wymarzonych M. Wszystko w standardzie "pod klucz". Tym samym zakończył się drugi etap budowy osiedla przy ul. Madalińskiego na gdańskim Chełmie.
27.09.2016
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Osiedle mieszkaniowe przy ul. Madalińskiego w Gdańsku to inwestycja realizowana przez spółkę miejską - Gdańska Infrastruktura Społeczna. Inwestycja realizowana jest na działce o powierzchni 7 470 m2. Na osiedlu powstanie łącznie 7 budynków mieszkalnych. Są to domy wielorodzinne, budowane w systemie szeregowym, w każdym z nich mieści się 12 mieszkań, co oznacza, że łącznie powstaną 84 mieszkania.

Budynki zaprojektowano jako 4-kondygnacyjne z kondygnacją podziemną, w której znajdują się komórki lokatorskie. W każdym budynku mieści się: 1 mieszkanie jednopokojowe o powierzchni 32 m2; 10 mieszkań dwupokojowych o powierzchni 38 m2 i 1 mieszkanie trzypokojowe o powierzchni 46 m2. Łączna powierzchnia użytkowa samych mieszkań w pojedynczym budynku wynosi: 462,7 m2, natomiast w całej inwestycji wyniesie około 3240 m2.

Czytaj też:

W Letnicy może powstać nawet 5000 mieszkań - 18 rodzin właśnie odebrało klucze

Komu miasto przydziela mieszkania komunalne i dlaczego. Prezydent Adamowicz: "Na to nie może być zgody!"

27 września klucze do mieszkań nowym mieszkańcom osiedla przy ul. Madalińskiego wręczył prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. 

- Do lokali w nowo wybudowanych budynkach, oddawanych w standardzie „pod klucz”, wprowadzają się rodziny uprawnione do pomocy mieszkaniowej z zasobu gminy - informuje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. - W ubiegłym roku do użytku oddane zostały cztery budynki przy ul. Madalińskiego. Zamieszkało w nich 48 gdańskich rodzin. Teraz do użytku oddajemy kolejne dwa, w których zamieszkają 24 rodziny. Ostatni budynek z 12 lokalami mieszkalnymi powstanie w 2018 roku.

Na terenie inwestycji powstanie łącznie 70 miejsc postojowych dla rowerów - w tym jedno, powstałe już, zadaszone miejsce do postoju 42 rowerów, jak również 101 miejsc parkingowych dla samochodów.

- Na terenie osiedla znajduje się także rekreacyjna zieleń wypoczynkowa dostępna dla różnych grup wiekowych. Do dyspozycji mieszkańców jest plac z urządzeniami rekreacyjnymi w formie siłowni na świeżym powietrzu. A w przyszłym roku powstanie plac zabaw dla dzieci - mówi prezes GIS Aleksandra Krzywosz.

W ramach inwestycji realizowany jest także kompletny układ komunikacyjny - chodniki wraz z drogami komunikacyjnymi wewnątrz osiedla oraz drogą dojazdową od ul. Madalińskiego.

Szacowany łączny koszt inwestycji to ok. 14 mln zł