• Start
  • Wiadomości
  • 24 rodziny na swoim. Zobacz jak wygląda pomoc mieszkaniowa miasta dla gdańszczan

24 rodziny na swoim. Zobacz jak wygląda pomoc mieszkaniowa miasta dla gdańszczan

Kolejne gdańskie rodziny, oczekujące na pomoc mieszkaniową z zasobów gminy, otrzymały właśnie klucze do swoich wymarzonych M. Wszystko w standardzie "pod klucz". Tym samym zakończył się drugi etap budowy osiedla przy ul. Madalińskiego na gdańskim Chełmie.
( Publikacja: 27.09.2016 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Osiedle mieszkaniowe przy ul. Madalińskiego w Gdańsku to inwestycja realizowana przez spółkę miejską - Gdańska Infrastruktura Społeczna. Inwestycja realizowana jest na działce o powierzchni 7 470 m2. Na osiedlu powstanie łącznie 7 budynków mieszkalnych. Są to domy wielorodzinne, budowane w systemie szeregowym, w każdym z nich mieści się 12 mieszkań, co oznacza, że łącznie powstaną 84 mieszkania.

Budynki zaprojektowano jako 4-kondygnacyjne z kondygnacją podziemną, w której znajdują się komórki lokatorskie. W każdym budynku mieści się: 1 mieszkanie jednopokojowe o powierzchni 32 m2; 10 mieszkań dwupokojowych o powierzchni 38 m2 i 1 mieszkanie trzypokojowe o powierzchni 46 m2. Łączna powierzchnia użytkowa samych mieszkań w pojedynczym budynku wynosi: 462,7 m2, natomiast w całej inwestycji wyniesie około 3240 m2.

Czytaj też:

W Letnicy może powstać nawet 5000 mieszkań - 18 rodzin właśnie odebrało klucze

Komu miasto przydziela mieszkania komunalne i dlaczego. Prezydent Adamowicz: "Na to nie może być zgody!"

27 września klucze do mieszkań nowym mieszkańcom osiedla przy ul. Madalińskiego wręczył prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. 

- Do lokali w nowo wybudowanych budynkach, oddawanych w standardzie „pod klucz”, wprowadzają się rodziny uprawnione do pomocy mieszkaniowej z zasobu gminy - informuje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. - W ubiegłym roku do użytku oddane zostały cztery budynki przy ul. Madalińskiego. Zamieszkało w nich 48 gdańskich rodzin. Teraz do użytku oddajemy kolejne dwa, w których zamieszkają 24 rodziny. Ostatni budynek z 12 lokalami mieszkalnymi powstanie w 2018 roku.

Na terenie inwestycji powstanie łącznie 70 miejsc postojowych dla rowerów - w tym jedno, powstałe już, zadaszone miejsce do postoju 42 rowerów, jak również 101 miejsc parkingowych dla samochodów.

- Na terenie osiedla znajduje się także rekreacyjna zieleń wypoczynkowa dostępna dla różnych grup wiekowych. Do dyspozycji mieszkańców jest plac z urządzeniami rekreacyjnymi w formie siłowni na świeżym powietrzu. A w przyszłym roku powstanie plac zabaw dla dzieci - mówi prezes GIS Aleksandra Krzywosz.

W ramach inwestycji realizowany jest także kompletny układ komunikacyjny - chodniki wraz z drogami komunikacyjnymi wewnątrz osiedla oraz drogą dojazdową od ul. Madalińskiego.

Szacowany łączny koszt inwestycji to ok. 14 mln zł