PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

2 maja finał Pucharu Polski. Cały Gdańsk kibicuje Lechii! WIDEO I ZDJĘCIA

2 maja finał Pucharu Polski. Cały Gdańsk kibicuje Lechii! WIDEO I ZDJĘCIA
2 maja 2019 r., o godz. 16.00, na Stadionie Narodowym w Warszawie Lechia Gdańsk w meczu finałowym Pucharu Polski zmierzy się z Jagiellonią Białystok. Podczas wtorkowego treningu drużynę odwiedziła prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, która wybiera się również na finałowy mecz do stolicy.
Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz odwiedziła podczas treningu piłkarzy i trenerów Lechii Gdańsk
Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz odwiedziła piłkarzy i trenerów Lechii Gdańsk podczas treningu 
zdj. Dominik Paszliński/gdansk.pl


Mecz finałowy piłkarskiego Pucharu Polski odbędzie się w czwartek 2 maja o godz. 16.00 na Stadionie Narodowym w Warszawie. Rywalem Lechii Gdańsk będzie drużyna Jagielloni Białystok. Obok rozgrywek Ekstraklasy są to drugie ważne cykliczne rozgrywki organizowane przez PZPN. Biorą w nich udział zespoły klubowe z różnych polskich klas rozgrywkowych. Zdobywca Pucharu Polski (PP) będzie grał w kwalifikacjach Ligi Europy oraz Superpucharze Polski.

W gdańskiej drużynie panuje duża koncentracja, trwają ostatnie przygotowania przed finałem w stolicy. Zajrzeliśmy z kamerą na stadion, by zobaczyć wtorkowy trening Lechii na Stadionie Energa Gdańsk. Zaczął się on nietypowo.

- Mamy zaszczyt gościć dziś panią prezydent Gdańska. Witamy serdecznie w naszych skromnych progach - powiedział do zawodników na murawie trener Lechii Piotr Stokowiec.

Zobacz relację wideo:- Po pierwsze zapominamy o sobocie [porażka z Legią Warszawa w Ekstrakasaie – red.]. Rozumiem, że już wszyscy zapomnieliśmy. Po drugie jedziemy do Warszawy, ja też jadę i będę wam kibicować. Całkiem sporo się nas wybiera. Chcę wam powiedzieć jedno, że ja jestem wdzięczna za to, co już osiągnęliście razem z panem trenerem, z całym sztabem, bo daliście nam gdańszczanom bardzo dużo powodów do radości – mówiła Aleksandra Dulkiewicz. - Trzymam kciuki za waszą grę 2 maja.

Na ręce Flávio Paixão powędrowała maskotka gdańskiego pluszowego lwa. Piłkarze odwdzięczyli się pani prezydent koszulką zespołu
Do rąk Flávio Paixão powędrowała maskotka gdańskiego pluszowego lwa. Piłkarze odwdzięczyli się pani prezydent koszulką zespołu
zdj. Dominik Paszliński/gdansk.pl


Prezydent Miasta wręczyła też kapitanowi drużyny maskotkę - gdańskiego pluszowego lwa. Kibice z Gdańska kupili ok. 17 tys. biletów. Z pewnością przyjedzie też z Białegostoku liczna grupa fanów Jagielloni. Na Stadionie Narodowym można się więc 2 maja spodziewać kompletu publiczności.

W drużynie, przed czwartkowym finałem, panują dobre nastroje.

- Myślę, że będzie 3:1 dla nas i przywieziemy Puchar do Gdańska - taki wynik obstawia Adam Mandziara, prezes Lechii Gdańsk. - Ja myślę, że mamy tylko trudne mecze do końca sezonu i czy to jest Puchar, czy Ekstraklasa musimy walczyć w każdej minucie. I na pewno to będziemy robić.

Lechia Gdańsk cały czas walczy też w rundzie finałowej Ekstraklasy, zajmuje obecnie drugie miejsce za Legią Warszawa, ale wciąż zachowuje szanse na zdobycie tytułu Mistrza Polski.

 

Marek Wałuszkowww.gdansk.plmarek.waluszko@gdansk.pl
Marek Wałuszko - najnowsze
Marek Wałuszkowww.gdansk.plmarek.waluszko@gdansk.pl
Marek Wałuszko - najnowsze