• Start
  • Wiadomości
  • 14. Doroczne Obywatelskie Spotkanie Gdańszczan. Transmisja na żywo na gdansk.pl już dziś, godz. 18

Dzisiaj odbędzie się 14. Doroczne Obywatelskie Spotkanie Gdańszczan. Transmisja na żywo na gdansk.pl

We wtorek, 10 grudnia, w Filharmonii Bałtyckiej odbędzie się tradycyjne przedświąteczne wydarzenie dla osób działających na rzecz Gdańska: Doroczne Obywatelskie Spotkanie Gdańszczan. Wstęp tylko na zaproszenia. Na naszym portalu odbędzie się transmisja na żywo - zapraszamy do oglądania od godz. 18.00.
09.12.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Doroczne Obywatelskie Spotkanie Gdańszczan to wielkie wydarzenie. Na naszym portalu odbędzie się transmisja na żywo
Doroczne Obywatelskie Spotkanie Gdańszczan jest przedświąteczną tradycją ustanowioną przez prezydenta Gdańska śp. Pawła Adamowicza. Na naszym portalu odbędzie się transmisja na żywo
Fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl

 

Wydarzenie organizowane jest dla uczczenia działalności aktywnych mieszkańców - osób, które bezinteresownie robią coś dla innych lub na rzecz miasta, a także parlamentarzystów Ziemi Gdańskiej, radnych, przedstawicieli korpusu dyplomatycznego i biznesu oraz osób pracujących w sektorze pozarządowym.

- Demokracja wymaga ciągłych spotkań, ciągłych rozmów, wymiany myśli, kontaktu. Tego nigdy nie ma za wiele, zawsze wydaje się nawet za mało. Doroczne Spotkania Obywatelskie to pomysł, by w ten sposób podsumować rok, a także złożyć życzenia przedstawicielom aktywnej części gdańszczan. To radni miejscy, radni dzielnicowi, ale też przedstawiciele różnych organizacji społecznych, jednostek edukacyjnych, organizacji senioralnych i wielu innych - mówił o wydarzeniu śp. prezydent Paweł Adamowicz.

Tegoroczne, 14. już Doroczne Spotkanie Obywatelskie Gdańszczan, odbędzie się we wtorek, 10 grudnia, tradycyjnie w Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance. Podczas uroczystości obecna będzie prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, która podsumuje to, co działo się w mieście w ciągu mijających 12 miesięcy. O swojej działalności opowiedzą przedstawiciele wybranej fundacji bądź organizacji pozarządowej. Jak zawsze odbędzie się też przekazanie przez harcerzy władzom Gdańska Betlejemskiego Światła Pokoju.

Po części oficjalnej tradycyjnie odbędzie się koncert - tegoroczną gwiazdą będzie Andrzej Piaseczny. Piosenkarz wystąpi ze świątecznym repertuarem. Towarzyszyć mu będzie zespół. Po koncercie zaproszeni goście będą mieli okazję przełamać się opłatkiem i złożyć sobie nawzajem świąteczne życzenia.

Wydarzenie ma charakter zamknięty - udział w nim biorą osoby, które otrzymały zaproszenie. Każdego roku takich zaproszeń jest przygotowywanych 2 tysiące. Na naszym portalu przeprowadzimy transmisję na żywo z tego wydarzenia (z wyłączeniem koncertu) - zachęcamy do oglądania. Początek o godz. 18:00.