PORTAL MIASTA GDAŃSKA

10 kwietnia - egzamin gimnazjalistów. AKTUALIZACJA - wszystkie szkoły mają komisje egzaminacyjne

10 kwietnia - egzamin gimnazjalistów. AKTUALIZACJA - wszystkie szkoły mają komisje egzaminacyjne
Jeszcze późnym popołudniem wyglądało na to, że w gdańskich szkołach: Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7, Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8 i w Szkole Podstawowej nr 72 nie odbędą się egzaminy gimnazjalne. Tuż przed godz. 23, 9 kwietnia, okazało się, że jednak i w tych placówkach uczniowie będą zdawać egzamin!
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Egzamin gimnazjalisty. Pierwszy dzień 10 kwietnia
Egzamin gimnazjalisty. Pierwszy dzień 10 kwietnia
fot. Mateusz Ochocki / KFP

 

AKTUALIZACJA, 9 kwietnia, godz. 22.50

Udało się skompletować składy komisji we wszystkich trzech placówkach, w których egzamin był zagrożony. Wszystko wskazuje na to, że uczniowie ze Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 i Szkoły Podstawowej nr 72  będą mogli napisać 10 kwietnia egzamin dla gimnazjalistów. 

Pełen obraz sytuacji podczas egzaminów będzie możliwy w środowy poranek. 

- Dlatego jeszcze raz apelujemy do uczniów zdających egzamin, aby stawili się się w swojej szkole. Tylko to da szansę na drugi termin – podkreśla Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. edukacji i usług społecznych.

 

AKTUALIZACJA, 9 kwietnia, godz. 21.00

Zakończył się drugi dzień protestu pracowników oświaty. Z przekazanych przez szkoły raportów wynika jasno utrzymanie wysokiej mobilizacji wśród strajkujących nauczycieli z jednoczesnym zrozumieniem ze strony zdecydowanej większości rodziców słuszności postulatów nauczycielskich. Przed nami jednak moment przełomowy.

Władze miasta podchodzą ze zrozumieniem do oczekiwań nauczycieli, z drugiej cały czas podkreślają, iż organizacja rozpoczynających się właśnie egzaminów jest priorytetowym zadaniem. Pracownicy Urzędu Miejskiego w Gdańsku oraz wielu jednostek miejskich starali się udzielić wszystkim szkołom, w których właśnie rozpoczynają się egzaminy, wszelkiej dostępnej pomocy.

- Z jednej strony rozumiemy, iż jutro jest ważny moment dla wielu młodych gdańszczanek i gdańszczan. I dlatego zaangażowaliśmy się w pomoc przy organizowaniu egzaminów. Z drugiej zaś strony bezpośrednio za organizację i przebieg strajku odpowiada Okręgowa Komisja Egzaminacyjna oraz dyrektorzy poszczególnych placówek oświatowych - tłumaczy Piotr Kowalczuk.  

Z zebranych danych wynika, że na chwilę obecną jeszcze tylko w trzech placówkach, tj. Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7, Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8 i Szkole Podstawowej nr 72 istnieje największe zagrożenie braku możliwości powołania komisji egzaminacyjnych. Niestety nie ma gwarancji,  iż jutro rano sytuacja się nie zmieni w którejś z pozostałych placówek, gdy któryś z pracowników jednak dołączy do strajkujących.

- Dlatego jeszcze raz apelujemy do uczniów zdających egzamin, aby stawili się się w swojej szkole. Tylko to da im szansę na drugi termin – podkreśla prezydent Kowalczuk.

Zdecydowana większość szkół wskazuje również piątek, czyli dzień egzaminów językowych, jako moment zagrożenia, ze względów na braki kadrowe.

 

Czytaj także:

Strajk w oświacie. Egzamin gimnazjalny odbędzie się we wszystkich gdańskich szkołach. AKTUALIZACJA

Strajk nauczycieli. Losy egzaminów gimnazjalnego i ósmoklasisty w Gdańsku

Strajkuje ponad 2/3 gdańskich placówek oświatowych - szkół i przedszkoli. ZAPIS KONFERENCJI

Nauczyciele z gdańskiej "Solidarności" chcą kontynuowania strajku i odwołania Ryszarda Proksy

 

 

Olimpia SchneiderUrząd Miejski w GdańskuBiuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki MiastaReferat Prasowyolimpia.schneider@gdansk.gda.pl
Olimpia Schneider - najnowsze
Olimpia SchneiderUrząd Miejski w GdańskuBiuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki MiastaReferat Prasowyolimpia.schneider@gdansk.gda.pl
Olimpia Schneider - najnowsze