Remont na al. Hallera. Zobacz jak postępują prace mimo pandemii

W Gdańsku Wrzeszczu trwa duży remont alei Generała Józefa Hallera. Prace postępują mimo trudności i ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa. W połowie roku inwestycja powinna już być gotowa.
0:35
2020-04-30
Kategoria: Puls miasta
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Remont w imieniu Miasta prowadzi Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska, a wykonawcą jest gdyńska firma budowlano-drogowa MTM S.A. Koszt prac to 2,9 mln zł. Inwestycja dotyczy dwóch odcinków al. Hallera o łącznej długości 900 metrów:
 

  • od ul. Okrzei do ul. Mickiewicza (jezdnia w kierunku Brzeźna) z wyłączeniem zmodernizowanego odcinka ulicy w obrębie skrzyżowania z ul. Reja)
  • od ul. Mickiewicza do ul. Kościuszki (jezdnia w kierunku Brzeźna)

 


W poniedziałek, 4 maja o godz. 6.00 planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na al. Hallera. Na odcinku od ul. Okrzei do ul. Kościuszki zostanie otwarty lewy pas jezdni. Jednocześnie dla ruchu zostanie zamknięty prawy pas jezdni wraz ze skrzyżowaniem z ul. Kościuszki.
 


Na lewym pasie jezdni już pojawiła się nowa nawierzchnia, brakuje jeszcze oststaniej warstwy ścieralnej. Remont polega nie tylko na wymianie nawierzchni jezdni wraz z wymianą konstrukcji nawierzchni, ale też na modernizacji nawierzchni zatok postojowych, chodników i wymianie krawężników oraz obrzeży.

Podczas prac wprowadzona została nowa organizacja ruchu, samochody w stronę Brzeźna poruszają się tylko po jednym pasie. W dobie pandemii na szczęście samochodów na ulicach jest mniej i dzięki temu ruch odbywa się tu płynnie.

Czytaj też: Przebudowa ul. Podwale Przedmiejskie. Od 21 kwietnia - modernizacja torowiska
 

Inwestycja realizowana jest częścią programu „Modernizacja dróg na terenie Gdańska”, który w 2019 roku dotyczył remontu czterech gdańskich ulic na łączną kwotę około 9 mln zł. Przebudowano: Trakt Konny na odcinku od ul. Smoluchowskiego do ul. Chodowieckiego, Stary Rynek Oliwski w Gdańsku, fragment ul. Świętokrzyskiej, na odcinku od Wieżyckiej do Wielkopolskiej oraz fragment ul. Niepołomickiej na odcinku od Przebiśniegowej do Kampinowskiej.

 

Więcej z kategorii: Puls miasta