„Nauka Mówi”: Górnictwo kosmiczne

Czym jest górnictwo kosmiczne i do czego można wykorzystywać surowce pozaziemskie? Na te pytania odpowiadał m.in. Kamil Muzyka, gość sierpniowego odcinka "Nauka mówi", cyklu edukacyjnego Hevelianum.
30:24
2021-08-25
Kategoria: Edukacja
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

 

„Nauka Mówi” to comiesięczne rozmowy-wywiady z naukowcami, ekspertami i popularyzatorami nauki o jej wpływie na otaczającą nas rzeczywistość, o szansach i możliwościach, jakie kryją się w rozwoju nauki i techniki oraz o zagadnieniach ważnych społecznie. Cykl organizowany jest przez Hevelianum.

Gościem sierpniowego odcinka "Górnictwo kosmiczne" był Kamil Muzyka, doktorant w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk, który specjalizuje się w dziedzinach wydobycia surowców pozaziemskich oraz produkcji w przestrzeni kosmicznej z wykorzystaniem warunków pozaziemskich. Jest członkiem zarządu Polskiej Fundacji Fantastyki Naukowej oraz członkiem Polskiego Stowarzyszenia Transhumanistycznego, Stowarzyszenia „Rzecznicy Nauki" i Space Generation Advisory Council.

W programie poruszone zostały różne aspekty górnictwa kosmicznego. Czym w ogóle jest i na jakim etapie? Czy takie zagadnienia wychodzą już poza sferę science fiction? Co można wydobywać, skąd i po co? Co robi w kosmosie… prawnik? I czy dojdzie do kolonizacji kosmosu?

Spotaknie prowadziła Magdalena Maszewska, astronom Hevelianum.

Premiera miała miejsce 25 sierpnia 2021.

oprac. WG

 

Więcej z: Edukacja