wersja Beta
<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/tUIh20_L8oA" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>
30:24
2021-08-25
Kategoria: Edukacja

„Nauka Mówi”: Górnictwo kosmiczne

Czym jest górnictwo kosmiczne i do czego można wykorzystywać surowce pozaziemskie? Na te pytania odpowiadał m.in. Kamil Muzyka, gość sierpniowego odcinka "Nauka mówi", cyklu edukacyjnego Hevelianum.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

 

„Nauka Mówi” to comiesięczne rozmowy-wywiady z naukowcami, ekspertami i popularyzatorami nauki o jej wpływie na otaczającą nas rzeczywistość, o szansach i możliwościach, jakie kryją się w rozwoju nauki i techniki oraz o zagadnieniach ważnych społecznie. Cykl organizowany jest przez Hevelianum.

Gościem sierpniowego odcinka "Górnictwo kosmiczne" był Kamil Muzyka, doktorant w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk, który specjalizuje się w dziedzinach wydobycia surowców pozaziemskich oraz produkcji w przestrzeni kosmicznej z wykorzystaniem warunków pozaziemskich. Jest członkiem zarządu Polskiej Fundacji Fantastyki Naukowej oraz członkiem Polskiego Stowarzyszenia Transhumanistycznego, Stowarzyszenia „Rzecznicy Nauki" i Space Generation Advisory Council.

W programie poruszone zostały różne aspekty górnictwa kosmicznego. Czym w ogóle jest i na jakim etapie? Czy takie zagadnienia wychodzą już poza sferę science fiction? Co można wydobywać, skąd i po co? Co robi w kosmosie… prawnik? I czy dojdzie do kolonizacji kosmosu?

Spotaknie prowadziła Magdalena Maszewska, astronom Hevelianum.

Premiera miała miejsce 25 sierpnia 2021.

oprac. WG

 

Więcej z kategorii: Edukacja