Czy gdańszczanie znowu ruszą masowo na spacery? Apelujemy o rozsądek DRON

W ostatnich dniach złagodzono obostrzenia dotyczące poruszania się. Ludzie wyszli na spacery. Czy w ten weekend i w następne wiosenne dni, tak jak w marcu, w parkach i na plażach znów pojawi się zbyt dużo osób? Apelujemy o rozsądek i zapraszamy przy okazji do obejrzenia filmu pokazującego spacery gdańszczan z lotu ptaka.
1:00
2020-04-23
Produkcja: Gdańskie Centrum Multimedialne
Kategoria: Puls miasta
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Przed nami pierwszy weekend od momentu złagodzenia obostrzeń. Potem długi weekend majowy. W poniedziałek 20 kwietnia rząd zdecydował, że ponownie można wejść do parku, na tereny rekreacyjne, na plażę czy cmentarz. Trzeba jednak mieć zasłonięte (najlepiej maseczką) nos i usta. Można też wejść do lasu – tu nawet bez maseczki.
 

Czytaj też: Koronawirus. Wchodzimy do parku, lasu, na plażę. Gdzie w maseczce? Kto nie musi zakrywać ust i nosa?

 

Gdańszczanie oczywiście, tak jak rodacy z innych zakątków Polski, korzystają z wyczekiwanych chwil swobody. Wiele osób wybrało się na spacery już pierwszego dnia po zniesieniu obostrzeń. Wiele osób można było spotkać w gdańskich parkach czy na plaży. Tłumów jednak nie było, co świadczy, że ludzie są na razie ostrożni i korzystają z wolności przemieszczania się w sposób umiarkowany i rozsądny. Czy podobnie będzie w najbliższe dni?

Czytaj też: #gdansknosimaseczki Zobacz nasz klip promujący bezpieczne zachowaniaTak przynajmniej wynika z naszych filmowych zdjęć, które w tym tygodniu robiliśmy m.in. w Parku Reagana, Oruńskim i na plażach. Niektórzy mieszkańcy są już z pewnością zmęczeni i zirytowani noszeniem maseczek, ale wytrzymajmy jeszcze trochę i bądźmy cierpliwi.

Więcej z: Puls miasta