Brema i Gdańsk - 45 lat partnerstwa miast

“Brema i Gdańsk - solidarność miast” - pod tym hasłem w poniedziałek, 12 kwietnia, odbyło się jubileuszowe spotkanie online z okazji 45. rocznicy podpisania umowy partnerskiej między obu miastami.
1:00:52
2021-04-12
Kategoria: Puls miasta
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

 

W poniedziałek, 12 kwietnia 1976 roku, Wolne Hanzeatyckie Miasto Brema i Miasto Gdańsk zawarły Porozumienie Ramowe o Współpracy i Przyjaźni. Podpisy pod dokumentem złożyli burmistrz Hans Koschnick i prezydent Andrzej Kaznowski. W ten sposób zawarto pierwsze w historii partnerstwo miasta zachodnioniemieckiego z polskim.

W tym roku - dokładnie 45 lat od tamtego wydarzenia - partnerskie miasta przygotowały jubileuszowe spotkanie on-line, które w obu miastach rozpoczęło się w poniedziałek, 12 kwietnia 2021 o godz. 16.00. Emisja polskiej wersji językowej odbyła się na portalu gdansk.pl.

W programie m.in.:

  • rozmowa przewodniczącej Rady Miasta Gdańska, Agnieszki Owczarczak i Franka Imhoffa, przewodniczącego Parlamentu Bremy
  • rozmowa prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz i Andreasa Bovenschulte, burmistrza Bremy

W trakcie spotkania można było obejrzeć prezentację kilkudziesięciu zdjęć dokumentujących 45 lat historii partnerstwa (z opisami) a na zakończenie odbył się krótki koncert - wiązanka utworów muzycznych w wykonaniu młodych niemieckich i polskich artystów, między innymi z Bremy i Gdańska. 

oprac. IB

 

Więcej z kategorii: Puls miasta