Gdańsk od lat jest zaangażowany w niesienie pomocy osobom, które tego potrzebują, które chcą z tego skorzystać. Tego dotyczy Gdański Miesiąc Zdrowia Psychicznego.
Z oferty mogą skorzystać osoby w każdym wieku, od młodzieży po seniorów. O wszystkim w programie “Wszystkie Strony Miasta” mówią zastępczyni prezydent Gdańska Monika Chabior i Patrycja Zbytniewska, prezeska Fundacji LPP.
- Przede wszystkim warto sprawdzić program, bo w kalendarzu tego miesiąca, niemal każdego dnia są wydarzenia, które są ofertą dla różnych grup, ale też dotyczą różnych zagadnień dotyczących zdrowia psychicznego - zachęca Monika Chabior, zastępczyni prezydenta Gdańska ds. rozwoju społecznego i równego traktowania.
- Wspólnie doszliśmy do wniosku, że jeśli chcemy coś zrobić, to zróbmy miesiąc. To czas kiedy można sobie uświadomić o chorobach i dolegliwościach psychicznych - zaznacza Patrycja Zbytniewska, prezeska Fundacji LPP.