Zalane ulice w mieście po ulewie

W niedzielę, 30 lipca, w godzinach wczesno wieczornych nad Trójmiastem przeszła ulewa. W Gdańsku w kilkunastu miejscach zalało ulice i torowiska, czasowo wstrzymano ruch tramwajów. Na filmie naszego Czytelnika zalany fragment ul. Grunwaldzkiej. Pół godziny później tramwaj ruszył.
1:12
2023-07-30
Produkcja:

Gdańskie Centrum Multimedialne

Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

 

Silne opady deszczu nawiedziły Trójmiasto po godz. 18.00. Opady nie były długotrwałe, ale bardzo intensywne. Część ulic i torowisk w niektórych miejscach zostały zalane. 

Zarząd Transportu Miejskiego w Gdąńsku na bieżąco informował, że z powodu nawalnego opadu deszczu i braku przejazdu przez zalane odcinki ulic i torowisk występują opóźnienia na liniach tramwajowych i autobusowych. Ruch tramwajów w niektórych miejscach był wstrzymywany.

Na powyższym fimie zalany fragment al. Grunwaldzkiej, za skrzyżowaniem z ul. Wojska Polskiego w stronę Gdańska. Około godz. 19.00.

Większość samochodów skręciła w boczną drogę, tramwaje zatrzymały się, część pasażerów opuściła pojazdy. Po około 20 minutach po zatrzymaniu się tramwaju, na miejscu pojawił się inspektor ruchu drogowego. Po sprawdzeniu zalania torów zezwolił na przejazd. Tramwaj ruszył po około pół godzinie od zatrzymania się. 

oprac. WG

Więcej z: Komunikacja i transport