Zajezdnia Hallera. Zdecydowana większość autobusów i tramwajów w trasie

Od poniedziałku, 30 marca, większość linii autobusowych i tramwajowych w sieci transportu ZTM w Gdańsku funkcjonuje według rozkładów dla dni powszednich wolnych od nauki szkolnej. Zajezdnia Hallera rano świeciła pustkami - zdecydowana większość pojazdów wyjechała w trasę.
0:33
2020-03-30
Kategoria: Puls miasta
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Zarząd Transportu Miejskiego stara się na bieżąco reagować na potrzeby pasażerów. Od połowy marca kilkakrotnie zmieniane zostały rozkłady jazdy, m.in. na wiosek mieszkańców i po konsultacjach z zakładami pracy

Od poniedziałku, 30 marca, większość linii autobusowych i tramwajowych w sieci transportu ZTM w Gdańsku, funkcjonuje według rozkładów dla dni powszednich wolnych od nauki szkolnej, ze zmianami na wybranych liniach (kursy realizowane dwoma autobusami, więcej kursów, wprowadzenie autobusów przegubowych).


Autobusy i tramwaje: od 30 marca kolejne zmiany w komunikacji miejskiej


W godzinach poniedziałkowego, porannego szczytu komunikacyjnego, Zajezdnia Hallera świeciła pustkami (patrz film). Powód? 

Na ulice Gdańska i na teren sąsiednich gmin wyjechały łącznie 224  autobusy, na torowiskach pojawiły się 93 składy tramwajowe.

- Na węzłach przystankowych i głównych przystankach, pracownicy Centrali Ruchu, Zespołu Utrzymania Ruchu spółki GAiT, Nadzoru Ruchu firmy BP Tour, z pomocą Straży Miejskiej, pracowników ZW Renoma oraz innych służb monitorują napełnienia pojazdów, informują pasażerów o nowych zasadach przewozu i kontrolują wsiadającą liczbę pasażerów, by nie dopuścić do przepełnienia pojazdów. Nasi planiści pracują nad dopasowaniem rozkładów jazdy do bieżących potrzeb przewozowych - informuje Zygmunt Gołąb, rzecznik prasowy, ZTM w Gdańsku. 

 

 

Więcej z: Puls miasta