„Wspomnienia letnich wieczorów u Mennonitów” - Odet solo i goście

„Letnie wieczory u Menonitów” to cykl koncertów, które odbywały się w nowej sali koncertowej Cappelli Gedanensis. W sobotnio-niedzielne jesienne wieczory przypominaliśmy te letnie występy znakomitych muzyków. Tym razem Odet solo i goście.
56:34
2021-11-20
Kategoria: Kultura i rozrywka
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

 

Cappella Gedanensis od 22 czerwca do 16 września 2021 roku zapraszała do swojej sali koncertowej – Kościoła Zielonoświątkowego na Biskupiej Górce, przy ul. Mennonitow 2a – na piętnaście muzycznych spotkań w ramach cyklu “Letnie wieczory u Mennonitów”. Wykonawcami koncertów byli zarówno muzycy Cappelli Gedanensis, jak i zaproszeni przez nich znakomici goście. Ze względu na sytuacje pandemiczna liczba publiczności była ograniczona wg obowiązujących w danym dniu koncertowym obostrzeń.

W jesienne sobotnio-niedzielne wieczory wraz z Cappellą Gedanensis przypominaliśmy część tamtych letnich koncertów pod wspólnym tytułem "Wspomnienia letnich koncertów i Mennonitów".

W sobotę, 20 listopada, słuchaliśmy Odet solo i gości. Letni koncert odbył się 3 sierpnia. 

 

Koncert z cyklu "Letnie wieczory u Mennonitów" - Odet solo i goście

Wykonawcy:

  • Odet - Aleksandra Dąbrowska
  • skrzypce - Aleksandra Szymańska
  • wiolonczela- Weronika Kulpa

W programie utwory autorskie artystki z nadchodzącej debiutanckiej płyty.

1) Pies
2) How could you
3) Kropka
4) Nara
5) Pytania
6) Rising
7) Dance
8) Plastic Chase
9) Wielki Finał
10) Biegi wsteczne

Nagranie, realizacja dźwięku i montaż: Przemysław Waszkiewicz

Zdjęcia: Przemysław Niedźwiecki


ODET, czyli Aleksandra Dąbrowska - pianistka, wokalistka, autorka muzyki i tekstów. Jest absolwentką gdańskiej Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki, na której aktualnie pracuje na stanowisku Asystenta. W latach 2011/2012 doskonaliła swoje umiejętności w Guildhall Schoolof Music and Drama w Londynie w klasie prof. Joan Havill. Koncertuje w kraju i za granicą.

Jest wielokrotną stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Prezydenta Miasta Gdańska, Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Rektora Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

oprac. WG

 

Więcej z: Kultura i rozrywka